Muži se při mytí oken nemocnice převlékli do kostýmů superhrdinů. Důvod byl jasný, rozdat dětem trochu radosti

Fotografie: Wilfredor / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pracovníci úklidu v nemocnici se vydali čistit okna. Rozhodli se, že chtějí rozveselit děti, které leží na oddělení. Převlékli se do kostýmů superhrdinů a vydali se do práce.

Pohled na děti v nemocnici, jež trpí nějakým onemocnění, je vždy velmi smutný. Musí s ním bojovat, neprožívají bezstarostné dětství jako ostatní. Netráví žádný čas s kamarády venku nebo ve školních zařízeních, jen čekají na své uzdravení. Taková situace není náročná jen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Jejich psychika při tom velmi strádá a je těžké ji dostat pod kontrolu, aby mohli v klidu podpořit léčbu své malé ratolesti. Proto se všichni snaží dětem pobyt v nemocnici zpříjemnit, jak jen mohou.

Smutné děti

Dlouhé dny a týdny trávily děti v nemocnici Norton Children’s Hospital. Úmorné ležení na lůžku už je samozřejmě nebavilo. Těšily se, až se zase dostanou ven a setkají se se všemi kamarády a navštíví své oblíbené kroužky. Zbývala jim ale ještě dlouhá doba pobytu a zábava v takových podmínkách se velmi často hledá velice těžce. Rodiče už jsou v takových momentech mnohdy velmi zoufalí. Musí svému dítěti vysvětlit, že domů se ještě nepodívá, protože jeho stav se bohužel nezlepšuje. Děti jsou pak z toho velmi smutné.

Superhrdinové za oknem

Pracovníci místní úklidové služby se proto rozhodli, že zakročí. Chtěli děti potěšit, udělat dobrý skutek a zároveň si i trochu zpestřit den v práci. Připravili tedy speciální překvapení. Sehnali si kostýmy superhrdinů z filmů jako třeba Batman a Spider-Man. Převlékli se do nich a vydali se do práce. Tentokrát je čekalo mytí oken v obrovské výšce. Potřebovali proto i bezpečnostní postroje a kvalitní jištění. Děti byly z jejich masek naprosto nadšené, a některé si dokonce myslely, že se jedná o skutečnost, že je postavy z filmů opravdu přišly navštívit a vyléčit.

Window washers wear superhero costumes for the kids at Norton Children’s hospital
by u/westcoastcdn19 in HumansBeingBros


Samotní rodiče neskrývali své nadšení a vše pečlivě dokumentovali a natáčeli. Rozzářené dětské oči pak svítily přes celou obrazovku mobilních telefonů. Určitě to přispělo k jejich brzkému zotavení. Někteří rodiče potom záznamy přidali na sociální sítě, kde sklidily opravdu obrovský úspěch. Mnoho lidí práci úklidové služby a její vstřícnost k dětem chválilo. Něco takového se totiž vidí jen málokdy. Tato společnost kouzlí dětem úsměvy na tváři už přes dva roky a hodlá v tom i nadále pokračovat.

Nemocniční klauni

V jiných nemocnicích na dětských odděleních mnohdy najdete klauny, kteří se pacienty snaží rozveselit různými vtípky. I vy sami je můžete podpořit, jedná se totiž o dobrovolnickou činnost.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]