Buďte originální a vyrobte si vlastní papírovou obálku!

Jak vyrobit papírovou obálku – to je otázka, kterou si alespoň jedenkrát položil každý, kdo potřeboval úhledně uložit přání  narozeninám, Vánocům nebo svátku, ale bohužel doma nenašel jedinou obálku a v obchodě měli zrovna zavřeno. Papírové obálky lze využít na mnoho způsobů, ať už pro uložení přání milostného dopisu nebo například nějaké drobnosti, kterou chcete někomu darovat. Ne vždy ale obálku máme doma po ruce, a proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém si společně prozradíme návod, jak vyrobit papírovou obálku.

Jak vyrobit papírovou obálku ví i malé děti

Bojíte se, že výroba papírové obálky je složitý úkol, na který vaše kreativní duše nebude stačit? Pak vás jistě potěšíme skutečností, že vyrobit papírovou obálku umí i děti v první třídě na základní škole. Nečekejte složité postupy, kterých by se nejeden mohl zaskočit. K výrobě toho nepotřebujete mnoho, zabere vám to jen několik málo minut a kdo ví – možná vás vyrábění papírových obálek nadchne natolik, že pak ani nebudete vědět, kam s nimi!

Co je potřeba k výrobě

Na výrobu papírové obálky potřebujete následující seznam pomůcek:

  • barevné papíry
  • lepidlo
  • nůžky

Jak vyrobit papírovou obálku – postup

Vyberte si libovolný barevný papír a vystřihněte z něho čtverec v takové velikosti, která se vám hodí – vodítkem pro vás může být věc, kterou následně budete chtít do obálky vložit.

Následně ohněte obě boční strany směrem do středu. Spodní stranu čtverce ohněte směrem nahoru a to tak, aby vám mezi oběma bočními záhyby vznikla menší mezera. Poté přehněte i pravou a levou spodní stranu směrem do středu.

Nyní už jste skoro na konci výroby – vezměte celou spodní část papírové obálky a přeložte ji nahoru, díky čemuž vám vznikne vnitřní strana. Přilepte lepidlem. Horní špičku obálky poté přeložte směrem dolů a je hotovo.

Obrázek: pixabay

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]