Pětiletá krasobruslařka klouže na ledě jako skutečná profesionálka

Závěrečný závod krasobruslařské přípravky ve městě Aliso Viejo v Kalifornii proslavil maličkou dívenku. Pětiletá krasobruslařka jménem Jessica Chu, po své vítězné sestavě na skladbu „Ice Cream“ získala srdce milionů diváků po celém světě. Ačkoliv bruslení na ledě je jednou z nejtěžších sportovních disciplín, která dělá často potíže i většině dospěláků, pětiletá dívka si s ním poradila velmi bravurně a na ledě se pohybovala se stejnou jistotou, jako při prosté chůzi na suchu.

Jako by pro led narodila

Sestava přípravky s názvem „Pre-Alpha“ je považována za základní testování pro začínající a velmi mladé bruslaře, kteří musejí předvést řadu přesně definovaných manévrů, jako jsou nůžky vpřed a vzad, jednostopé a dvoustopé klouzání a další. Malá Jessica provedla každý pohyb perfektně a se sebevědomým leskem v očích a krásným úsměvem na tváři bravurně prokrasobruslila až k prvnímu místu v soutěži.

Když přijížděla Jessica na led, všichni přihlížející tiše očekávali její výkon. Doklouzala do středu ledové plochy, zaujala pozici a s úsměvem čekala na prví tóny své skladby. Když začne hrát její píseň, energicky jako pravá profesionálka, se rozjede po ledě a začne se svou krasobruslařskou sestavou. Během svého výkonu prokáže na svůj věk svou neobvykle dobrou koordinaci pohybů a skvělou rovnováhu.

Bezchybný výkon pětileté bruslařky ohromil internet

Každý pohyb, který Jessica na ledě udělá, je správný a přesný. Navíc se ani na vteřinu nepřestává usmívat a ve svých roztomilých růžových šatičkách vypadá zkrátka dokonale. Její rovnováha a přesnost je u takto malých dětí velmi mimořádná a neobvyklá. Pokud se v pozdějším životě rozhodne s bruslením pokračovat, má před sebou skvělou budoucnost.

I přesto, že její sestava mohla skončit poté, co bravurně zvládla nůžky vzad, zůstalo jí v zásobě ještě několik květnatých figur, kterými své vystoupení zakončila. Úplně nakonec při přejíždění kluziště zvedla jednu nohu za sebe a elegantně klouzala po ledu, až se nakonec zatočila do kruhu a na závěr nadšeně zamávala publiku.

Videozáznam jejího vystoupení, který se objevil na sociálních sítích, získal za necelý měsíc od jeho nahrání celých 300 000 zhlédnutí a z dívky se tak stal virální hit internetu.