Mise v Africe změnila dvěma jeptiškám od základu život. Jejich návrat do Itálie vzbudil rozruch a pohoršení církve

Fotografie: Freepik

V katolické církvi se čas od času objeví nějaký skandál. Většinou se jedná o chlapce zneužité knězem, ale tentokrát se jedná o dvě italské jeptišky, které se vrátili z dobročinné mise těhotné.

Tyto dvě italské jeptišky skandalizovaly katolickou církev. A z dobrého důvodu, protože se z humanitární mise v Africe vrátily těhotné, čímž porušily svůj slib čistoty.

Podívejme se na jejich příběh, který se rozšířil nejen po Itálii, kde si zvolili životní cestu v celibátu, ale nakonec se dostal na veřejnost a překvapil lidi po celém světě. Tato zpráva podnítila vyšetřování katolické církve pro porušení slibu čistoty těchto věřících žen, které měly zasvětit celý svůj život Bohu.

Fotografie: Freepik

Jedna z jeptišek opustí klášterní život, aby vychovávala své dítě

Po této aféře zahájila katolická církev vyšetřování dvou jeptišek, které se vrátily těhotné z humanitární mise v Africe. Ženy patřily do dvou různých řádů na Sicílii. Jedné z nich bylo 34 let a objevila své měsíční těhotenství poté, co trpěla nevolností a šla do nemocnice. Od té doby byla přeložena do Palerma a přeje si opustit církevní život, aby se mohla starat o své dítě.

Druhá jeptiška je Matka představená, jejíž věk nebyl odhalen. Tato žena pochází původně z Madagaskaru a také se dozvěděla, že byla těhotná jeden měsíc. S největší pravděpodobností bude církev požadovat i po této ženě, aby opustila řád a stala se jen běžnou katoličkou. A pochopitelně i tato žena se rozhodla, že si dítě ponechá a bude jej vychovávat.

Fotografie: Freepik

Blahobyt jejich dětí je zásadní

Zatímco bylo zahájeno vyšetřování, náboženský zdroj uvedl, že prioritou byl a vždy bude vývoj jejich dětí. „Obě porušily přísná pravidla cudnosti, ale blaho jejich dětí je prvořadé,“ říká zdroj. Informace předané kolegy z britského webu The Sun naznačují, že Matka představená byla předána institutu na Madagaskaru, který pomáhá ženám.

Obě jeptišky jsou afrického původu a absolvovaly charitativní misi na kontinentu. „Tato zpráva je děsivá. Zdá se, že obě ženy jsou zpět v Itálii a měly sexuální vztah,“ sdělil rozhořčeně církevní zdroj v Římě. Dodal také, že obě jeptišky pravděpodobně opustí svůj řád. Starosta Militella, vesnice řádu jedné z jeptišek uvedl, že zpráva byla šokující, ale mělo se o ní mlčet. S tímto názorem koneckonců bude jistě souhlasit většina katolické církve, která na veřejnost podobné informace neuvolňuje ráda.

Fotografie: Freepik

Nejedná se o ojedinělý případ

Příběh této jeptišky ukazuje, že život se může změnit přes noc. A z dobrého důvodu si otevřela účet OnlyFans (placená platforma pro sdílení erotických fotografií) poté, co objevila novou vášeň. Touhu stát se striptérkou. V 36letech chtěla kalifornská pastorka, která vyrostla v přísně baptistické rodině, vést svůj křesťanský sbor, ale chtěla změnit směr, protože objevila svou bisexualitu.

Nyní sdílí své erotické fotografie a má více než 95 000 předplatitelů. Zároveň je také matkou tří dětí a sama říká, že církev miluje, ale rozhodla se jít do neznáma a zjistit, co ji čeká. Nyní je za svůj život vděčná.

Zdroj: New York Post

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]