V důsledku onemocnění Covid-19 byla těhotná žena v kritickém stavu a upadla do kómatu. Po probuzení na ni čekalo velké překvapení

tehotenstvi-porod
Fotografie: Caitlyn Obrock

Dříve, než následkem těžkého průběhu onemocnění covid-19 upadla těhotná Monique z amerického St. Louis do kómatu, kdy jen málokdo věřil v její probuzení, navázala kontakt se zdravotní sestrou Caitlyn. Tehdy ještě netušila, jak zásadní roli v jejím životě tato žena odehraje.

Boj o život

Jakmile se začal zdravotní stav mladé ženy prudce zhoršovat, objevily se oprávněné obavy o život nejen její, ale také jejího nenarozeného dítěte. Právě boj o jeho život se stal poté, co náhle upadla do kómatu, prioritou. Z toho důvodu se lékaři rozhodli konat. Aby nedošlo ke ztrátě života dítěte, na řadě byl akutní císařský řez.

Fotografie: Freepik

Dcerka vážící pouhých 907 gramů se narodila 23. prosince. Od okamžiku jejího předčasného vstupu do života se dítěte ujala Caitlyn, která si dala jasný cíl – udělat vše pro to, aby bylo novorozeně v pořádku.

Fotografie: Freepik

Zázraky se dějí

Několik dní po provedení císařského řezu se stal zázrak. Stav mladé ženy se začal náhle zlepšovat. A to dokonce natolik, že se z kómatu záhy probudila. Tato událost přinesla tolik potřebnou naději v těžkých časech nejen jejím blízkým, ale také nemocničnímu personálu, který v současné pandemii funguje na pokraji svých sil.

Co udrželo Monique při životě? Dle svých slov toužila zůstat na tomto světě kvůli svým dětem – včetně novorozené dcerky.

Fotografie: Freepik

Nesmazatelné pouto

Poté, co nabyla plného vědomí a vzpamatovala se, ji Caitlyn ujistila, že její dcerce byla poskytnuta ta nejlepší péče, o níž se sama postarala. Monique nemohla uvěřit svým uším. Byla natolik vděčná a dojatá, že se Caitlyn okamžitě zeptala, zda bude kmotrou dítěte. Ta, ač ji daná otázka překvapila, s radostí souhlasila.

V návaznosti na tuto událost Monique uvedla, že po celou dobu svého pobytu na nemocničním lůžku cítila ze strany této zdravotní sestry, která se ze dne na den stala jejím andělem, neutuchající podporu doplněnou o značnou dávku pozitivní energie. Tu cítila i v momentech, kdy daná žena nebyla poblíž.

Právě pozitivní energie společně se silou vůle bývá v situacích na hranici mezi životem a smrtí jedním z nejdůležitějších faktorů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]