Jediná osmerčata na světě letos oslavila jedenácté narozeniny

Hlavní postavou tohoto podivného příběhu je dnes již pětačtyřicetiletá matka, Američanka Nadya Sulemanová, které se přesně před jedenácti lety narodila osmerčata. Tehdy se díky tomuto nezvyklému porodu stala doslova mediální hvězdou a média její příběh zveřejnila lidem. Ve společnosti však byla kritizovaná především proto, že doma ještě před narozením osmi dětí měla dalších šest potomků a přitom nepracovala.

Osm dětí dílem asistované reprodukce

Již v mládí měla Nadya dle všeho potíže s otěhotněním, a tak od svých jednadvaceti let docházela do specializované kliniky na umělé oplodnění, jelikož po dítěti velice toužila. Její muž ale s umělým oplodněním nesouhlasil a tvrdě jej odsuzoval. Nadya i přes pokusy stále neotěhotněla, a tak její manželství bohužel díky neshodám skončilo

Žena se však nevzdávala a do klinika asistované reprodukce docházela nadále. Po několika letech se umělé oplodnění povedlo a v roce 2001 se jí narodilo první dítě. Pak jich ještě následovalo celkem šest. V jednom případě se narodila dvojčata.

V roce 2008 Nadya přišla s tím, že by chtěla ještě jedno díěte. Lékař podle Sulemanové pochybil a implantoval jí celkem 8 embryí. Na potrat odmítla jít a  tak se v roce 2009 ženě narodilo osm dětí naráz. Lékaři si to ale pamatují zcela jinak a Sulemanové jasně doporučili, aby si další embrya nenechávala implantovat.

Medializace kvůli zadlužení?

Příběh této ženy se zdá velice neobvyklý. Nad čím však zůstává rozum stát, je přehnaná medializace. V letech 2002 až 2008 Nadya neměla žádné zaměstnání a dle všeho ji tížily velké dluhy. Do toho se musela postarat o svých šest dětí. Po porodu osmerčat tak sama cílila na média, aby údajně z dluhové pasti vyvázla.

Pravdou je, že péče o čtrnáct dětí není nejspíš nijak jednoduchá. Američanka se ale nechala slyšet, že i přes všechna úskalí péči o své potomky zvládá velmi dobře. No posuďte sami. Na internetu koluje video z desátých narozenin jejich osmi potomků. Děti zde vypadají šťastně a spokojeně.

Fotografie: Inside Edition

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]