Ohrožená lvice žijící v rezervaci po letech rozpozná svého zachránce, její reakce je láskyplná

Lev začíná být ohroženým zvířetem a tak vznikají projekty na jejich záchranu. V roce 2010 založili dva milovníci přírody a divokých zvířat Mikkel Legarth z Dánska a Valentin Gruener z Německa projekt s názvem Modisa Wildlife. Ten je určen k záchraně a ochraně vzácných druhů divokých zvířat. 

Jedná se v podstatě o přírodní rezervaci, která je umístěná v jihoafrické Botswaně. V rezervaci je možné spatřit kromě lvů i leopardy, hyeny, nebo antilopy. Momentálně je tábor Modisa zavřený a staví se nový s názvem Kgalagadi Transfrontier Park. Pojďme se ale podívat na příběh lvice Sirgy, kterou právě díky tomuto projektu muži zachránili.

Celoživotní pouto se zachránci

Cestovatel John Hawkins zachytil pár neuvěřitelných záběrů, z kterých je očividné, jak může být pouto mezi zvířetem a člověkem silné. Když byla lvice Sirga ještě mládětem, byla svou matkou zavržena. Právě Mikkel a Valentin lvíče tehdy v divoké přírodě objevili zcela opuštěné a v podstatě jej zachránili před jistou smrtí.

Lvici pojmenovali Sirga a vychovávali jí až do její dospělosti. Divoké zvíře tedy bylo ve velice úzkém kontaktu se svými zachránci, proto se mezi nimi vytvořil velice láskyplný vztah.

Je až k neuvěření, že i šelma si je schopna zapamatovat krásné chvíle s člověkem a dokáže mu být oddaná.

Láskyplné přivítání

Tyto fotografie mluví za vše. Když se Valentin přiblížil k rezervaci, Sirga již netrpělivě vyčkávala u vstupní brány. Neznalý člověk by se skutečně obával, že na něj zvíře agresivně zaútočí, avšak muž lvici znal velmi dobře, a tak neváhal odemknout bránu a vstoupit za ní do výběhu. Přivítání s Valentinem bylo zcela nečekané a dojemné

Lvice se na muže láskyplně vrhla a svými tlapami ho jako by objala kolem krku. Tohle se jen tak nevidí. Je očividné, že i šelma vychovávaná člověkem si dokáže vytvořit vztah ke svým zachráncům. Dalo by se říct, že v tomto případě se jedná o celoživotní přátelství. Neuvěřitelné a velice inspirující.

Fotografie: J Hawk Daily

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]