Akát je unikátním stromem, který pomáhá našemu zdraví

Akát řada lidí obdivuje hlavně z důvodu, že jsou tyto stromy krásné. Moc lidí zároveň netuší, že tento strom má ještě další výhody. Ty jsou spojeny s lidským zdravím. Podívejte se s námi na to, jak a proč se dají tyto stromy využít v lidovém léčitelství. Svými klady vás ohromí.

Akáty obsahují mnoho unikátních látek

Začneme tím, co na první pohled obyčejné akáty obsahují. Jde o řadu zajímavých látek, jako jsou glukosidy, taniny, flavonoidy a éterické oleje. Toto všechno naše tělo potřebuje, jelikož mu to dokáže pomáhat. A rozsah pomoci je v tomto směru opravdu zajímavý.

Čaj jako základ

Pokud se rozhodnete využít akát, je nejlepší vsadit na jistotu v podobě čaje. Právě tyto čaje mohou mít jak sedativní účinky, tak i prospějí našemu trávení. Eliminují bolesti břicha, stejně jako optimalizují činnosti střev. Dále dokážou pomoci navodit psychickou pohodu a také eliminovat případný nadměrný stres. Dalším kladem je třeba i snižování bolestí hlavy a snižování jakékoliv nervové dráždivosti. Též dokáže daný nápoj tlumit případné nevolnosti.

Použití je poměrně jednoduché. Stačí použít akát, tedy květy v sušené formě, které se zalijí horkou vodou. Tento čaj lze pít teplý, ale i vlahý nebo studený. Vhodné je dát si 3 šálky denně v případě problémů. Pokud jimi netrpíte, klidně postačí jeden šálek. Třeba večer, díky čemuž zajistíte spokojený, klidný a ničím nerušený spánek.

Používejte i další formy

Jak pokud potřebujete své tělu utlumit, tak pokud potřebujete zmírnit stres, nebo pokud potřebujete celkově zlepšit své trávení, se akát hodí. Kromě sušených květů existují i další možnosti využití, jako může být třeba prášek z usušených květů, který se může stát základem pro chutný nápoj. Stačí jenom trocha vody a v případě potřeby také medu a zázvoru. Stejně jako čaj, i tento nápoj je vhodné pít.

Pokud máte k dispozici akát čerstvý, tedy právě natrhané květy, je na místě vložit je do nádoby, zalít lihem a nechat je delší dobu macerovat. Poté užívejte tak, že jednu lžičku rozmícháte ve vodě nebo jiné tekutině a tento nápoj vypijete. Stejně tak se dá tato tinktura používat i tak, že ji například namažete na své břicho a tím zajistíte uvolnění a eliminaci žaludečních problémů.

Zajímavý přírodní lék

Akát se tak stává poměrně unikátním přírodním lékem. Zároveň však myslete na to, že byste použití měli konzultovat s lékařem. Na výrazné zdravotní problémy se hodí využít i moderní metody léčby. A také pozor na možné kontraindikace. V obou případech je vhodné držet se toho, co vám řekne lékař.

Fotografie: Pixabay