Trombóza je zákeřné onemocnění, které lidé často přehlíží. Věnujte pozornost těmto příznakům

Fotografie: Freepik

Existuje mnoho nemocí a poruch, které byste měli znát, protože se s nimi můžete kdykoli setkat. Trombóza je zaručeně jedním z těchto případů. Potkat může kohokoli a může vás dokonce stát život.

Trombóza je považována za velmi vzácný vedlejší účinek očkování vakcínou AstraZeneca. Případy byly také identifikovány ve Spojených státech s vakcínou Johnson & Johnson. Co byste měli vědět o tvorbě této krevní sraženiny? Existují nějaké příznaky, na které je třeba dávat si pozor? Odpovědi vám nabízí Dr. Sebastian Marciano, praktický lékař z Paříže.

Fotografie: Freepik

Po mnoha zklamáních, která utrpěla anglo-švédská vakcína, se mnoho lidí začalo zajímat o žilní trombózu. Ta pochopitelně hrozí i mimo očkování, ale je stejně vzácná. V rozhovoru pro Journal des Femmes poskytuje Dr. Marciano aktuální informace o své diagnóze, příznacích a léčbě této poruchy. Podívejme se na základní informace, které by měl znát každý.

Co je to trombóza?

Trombóza je neobvyklá přítomnost krevní sraženiny, která způsobuje částečné nebo úplné ucpání tepny nebo žíly, což často vede k srdečnímu infarktu nebo mozkové mrtvici. Mluvíme pak o flebitidě nebo žilní trombóze. Flebitida je tvorba trombózy v žíle v mozku, paži nebo noze a souvisí s abnormální srážlivostí.

V tomto případě existuje riziko, že krevní sraženina způsobí ucpání plicní tepny a způsobí plicní embolii. Tento stav může být život ohrožující, protože sraženina brání správné vaskularizaci plic a jejímu okysličování.

Fotografie: Freepik

Jaké jsou rizikové faktory pro krevní sraženinu?

Pokračujte ve čtení článku na další stránce