Krevní skupina ovlivňuje celou řadu věcí včetně osobnosti člověka

Fotografie: Freepik

Existují čtyři krevní skupiny, a to A, B, AB a 0. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak mohou ovlivnit váš život? Vědci přišli s několika zajímavými zjištěními. Pojďme si jich tedy pár projít. Obohatíte se tak o několik nových a přínosných informací.

Jaký druh potravin je vhodný pro jednotlivé typy krevních skupin?

Nyní si řekneme, co by měli lidé s konkrétními krevními skupina jíst, aby byli stále zdraví a aktivní:

 • Krevní skupina A: „áčka“ by měla upřednostňovat hlavně vegetariánskou stravu, pokud však rádi maso, je vhodné zejména to kuřecí a rybí. Dobré je jíst často i mléčné výrobky. Doporučuje se vyhýbat kávě, luštěninám, kořeněným jídlům a dehydrataci organismu. Proto pokud máte krevní skupinu A, pijte dostatek tekutin přes den (alespoň 2 až 3 litry).
 • Krevní skupina B: lidé „béčka“ by se měli v jídelníčku zaměřit především na mléčné výrobky, zeleninu, ryby, popíjení čajů, konzumaci semínek (slunečnicová, sezamová, lněná) a nedoporučuje se pojídat průmyslově vyráběné potraviny s konzervanty a pít alkohol. Uškodit může těmto jedincům i nadměrný hluk a omamné látky.
 • Krevní skupina 0: „nulky“ by se měli vyhnout zejména mléčným výrobkům a nadměrné konzumaci jídla. Jsou rozenými gurmány a rádi jedí, proto si musí ohlídat rozumnou míru přijatých kalorií.
 • Krevní skupina AB: „ábéčka“ jsou na tom asi nejlépe ze všech. Zaměřit se mohou v podstatě na cokoliv ze zdravé stravy (libové maso, ryby, mléčné výrobky, ovoce, zelenina). Vyhnout by se však měli smaženým jídlům a fast foodům, které jim mohou zkomplikovat trávení.
Fotografie: Freepik

Vliv krevní skupiny na osobnost člověka

A jak vlastně krevní skupiny ovlivňují charaktery? Zde je malý přehled, poznáváte se v něm?

 • Krevní skupina A: lidé „áčka“ bývají velmi empatičtí a pracovití. Považovaní jsou obecně za přirozené vůdce ve společnosti. Za svými cíli si jdou houževnatě, jsou tedy i cílevědomí.
 • Krevní skupina B: jedinci s krevní skupinou B jsou milá stvoření, která se rychle a dobře adaptují na neznámé podmínky. Možná se někdy zdají i hyperaktivní. Nikdy totiž dlouho neposedí na jednom místě. Jsou velice činorodí a energičtí. I přesto, že jsou neustále v pohybu, jsou schopní dokonale a hluboce meditovat.
 • Krevní skupina 0: „nulky“ oplývají neuvěřitelnou asertivitou, zdvořilostí a mají silně vyvinutou schopnost soucitu. Zaměření jsou na praktičnost a funkcionalitu.
 • Krevní skupina AB: lidé s krevní skupinou AB bývají velice racionální, klidní a rozvážní. Díky jakémusi šestému smyslu dokážou skvěle předvídat různé situace. Nikdy se nevzdávají, mají v sobě značnou sílu.

Jak zvládají jednotlivé typy krevních skupin stresové situace?

Stresu se bohužel zcela nevyhneme. Občas je ho více než je zdrávo. Jak se s ním umí vyrovnat krevní skupina A, B, 0 a AB?

 • Krevní skupina A: lidé „áčka“ mívají hladinu stresového hormonu kortizolu tak nějak stále zvýšenou, proto by měli svou krev dostatečně ředit vodou, aby se dostali do větší pohody. Pitný režim je základ. Stres je tak pro tyto jedince hůře zvladatelný.
 • Krevní skupina B: „béčka“ bývají poměrně klidnými lidmi. Pokud je stres vykolejí, poměrně dobře se zklidní pomocí meditací a pravidelného dýchání.
 • Krevní skupina 0: „nulky“ jsou občas dost výbušní. Přemíra stresu je rozpulsuje natolik, že se hněvají na všechny okolo sebe. V tomto případě pomůže vizualizace příjemných situací.
 • Krevní skupina AB: lidé s krevní skupinou AB stres zvládají nejlépe ze všech. Když je přeci jen ovlivní, stačí jim intenzivnější procházka a hned se zklidní.

A jak je to s přibíráním na váze?

Fotografie: Pixabay

Někdy také řešíme svou hmotnost. Které krevní skupiny jsou na tom lépe s metabolismem a které hůře? Lidé „áčka“ jsou poměrně náchylní k ukládání tuků v problematických partiích. Omezit by měli hlavně jednoduché cukry.

Jedinci s krevní skupinou B by se měli vyhnout smaženým pokrmům nebo chlebu, po kterém mohou přibírat. „Nulky“ jsou na tom s kumulací tuku v těle jako na horské dráze. Dost to u nich kolísá. A lidé s krevní skupinou AB příliš neholdují pohybu, proto je mezi nimi nejvíce obézních.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]