Suché a lámavé nehty trápí řadu lidí. Vyzkoušejte jednoduchou lázeň, která posílí jejich zdraví

Fotografie: Freepik

Slabé a suché nehty může způsobit celá řada faktorů. Tím hlavním bývá nevyvážená strava a nedostatek přijímaných vitamínů a minerálních látek. Mezi ty nejdůležitější látky patří: vitamín B, C, E a také zinek, vápník, železo, nebo hořčík. Naskýtá se několik možností, jak tyto složky doplnit. Buď konkrétními potravinami, či doplňkem stravy (tabletami). Již roztřepené a suché nehty lze rovněž regenerovat domácími koupelemi. Jaké to jsou?

Léčivá koupel na ruce ze tří surovin

Vyzkoušet můžete na poškozené a slabé nehty následující koupel, která sestává z těchto tří ingrediencí:

  • čerstvě vymačkaná šťáva z půlky pomeranče
  • 1 stroužek česneku
  • 50 mililitrů olivového oleje
Fotografie: Pixabay

Jak koupel připravit a použít?

Do malé misky si odšťavněte půlku pomeranče a vložte i lisovaný česnekový stroužek. Obě suroviny dobře promíchejte a posléze ve směsi máčejte po dobu čtvrt hodiny nehty levé a pak i pravé ruky. V další fázi si do jiné misky nalijte trochu olivového oleje a pokračujte v máčení nehtů dalších pět až deset minut. Nakonec si ruce umyjte a těšte se z regenerovaných a krásných nehtů. 

Další tip na regenerační nehtovou kúru

V domácích podmínkách si můžete také připravit olejovou lázeň, která vašim nehtům dodá řadu vitamínů a minerálních látek. Potřebovat tedy budete: 5 až 6 kapiček tee tree oleje, 3 mililitry oleje z pistácií, 5 až 6 kapiček vitamínu E a 2 až 3 mililitry ricinového oleje. Vše dobře promíchejte a do lázně nehty pravidelně před spaním vkládejte na pět minut. Zbytky oleje pak jen vmasírujte do pokožky a nechte působit přes noc.

Fotografie: Freepik

Následující den budou vaše nehty přímo dokonalé. Touto kúrou se zbavíte snadno roztřepení a nehtové lůžko posílíte. Přes den si pak nezapomeňte ruce mazat hydratačními krémy, zejména v zimním období, kdy jsou nehty náchylnější k lámání, či jinému poškození. 

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]