Čaj z cibule a jablek: Účinný pomocník v boji proti nachlazení a kašli

Fotografie: Freepik

V případě, že prožíváte nepříjemné nachlazení, či kašel, můžete vyzkoušet kromě tablet z lékárny i čistě přírodní metodu. Uvařte si čaj z cibule a jablek, který by se dal zařadit do nejstarších a nejúčinnějších babských rad. Už za pár dní se budete mnohem cítit lépe. 

Jaké ingredience potřebujete na čaj z cibule a jablek?

Připravte si:

  • 2 litry vody
  • 1 jablko
  • 1 citron
  • 1 červenou cibuli
Fotografie: Pixabay

Jak připravit léčivý čaj?

Do středně velkého hrnce nalijte vodu a vložte do ní dobře umyté a na půlku rozkrojené jablko, oloupaný citron a také půlky oloupané cibule. Tekutinu vařte do té doby, nežli začne jablko praskat. Čaj by měl získat krásně žlutou barvu. Pokud se odpaří více vody, doplňte ji. 

Fotografie: Unsplash

Jak čaj konzumovat?

Hotový čaj z cibule a jablka přelijte do termosky a pijte ideálně horký. Denně můžete klidně vypít i jeden a půl až dva litry. Chuťově je také poměrně příjemný. Celkově zahřeje, pomůže k vykašlávání a dodá potřebnou energii. 

Fotografie: Unsplash

V čem tkví síla odvaru z cibule, jablka a citronu?

Na závěr se pojďme podívat z blízka na jednotlivé ingredience, z kterých je čaj vyroben. Proč má tedy tak silné léčivé účinky? Největším zabijákem virů a bakterií je cibule. Ta je stejně jako česnek považovaná za silné přírodní antibiotikum. Obsahuje rovněž vysoké množství vitamínu C, který je potřebný pro dobrou imunitu.

Díky antioxidantům pomáhá tělu také očistit se od škodlivých látek. O jablkách je spíš všeobecně známé, že dodávají vlákninu. Avšak blahodárné jsou i proto, že pomáhají bojovat proti infekcím, dodávají energii a mají celkově regenerační účinky. A v neposlední řadě citron a citronová šťáva posiluje imunitu, dodává vitamín C, draslík a působí jako antioxidant.

Citron je vhodné pojídat i preventivně, aby vás žádná nemoc neskolila. Výborná je i citronová šťáva v zázvorovém čaji s medem. Tento nápoj působí jako učiněný přírodní zázrak. 

Fotografie: Unsplash

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]