Rozkrojený citron, umístěný do ložnice, lze použít k účinné aromaterapii

Citron má všestranné použití. Je ovocem velmi zdravým, které obsahuje celou řadu blahodárných vitamínů a minerálů. Nejznámějším je hlavně vitamín C. Hodí se nejen do ovocných koláčů a džemů, ale i do exotických pokrmů, či je často používán jako oblíbená ingredience do salátových zálivek. Jeho vůně je velice osvěžující a energická, proto je citron vhodný i k aromaterapii. Zlepší totiž kvalitu vzduchu a podpoří zdravý spánek.

Jaké další výhody má působení citronového aroma v interiéru?

Mezi další příznivé účinky aromaterapie pomocí citronu můžeme zařadit:

  • zlepšení dýchání (obzvlášť u astma) a uvolnění nosních dutin, například při rýmě
  • dezinfekce ovzduší díky antibakteriálními účinku citronu
  • uvolnění nahromaděného stresu, citronové aroma vás příjemně zrelaxuje, sníží stres a bude se vám i lépe spát
  • eliminace hmyzu v místnosti: citron má intenzivní vůni, kterou hmyz nesnáší, proto efektivně odstraní komáry, mravence, nebo mouchy

Citronové aroma pomůže bojovat s vysokým krevním tlakem, nevolností, nebo bolestí

Když budete pravidelně osvěžovat své místnosti v domě citronovým aroma, může vám to pomoci snížit i krevní tlak, pokud se s ním léčíte. Také citron udrží vaše cévy v kondici. Výborně pomůže citronová vůně i proti nevolnostem, nebo bolestem.

Citron jako pomocník s hubnutím

Protože je má citron také velké antioxidační vlastnosti, je vhodný na celkovou očistu organismu a pomáhá i při redukčních dietách. Své hubnutí podpoříte tím, když každé ráno na lačno vypijete sklenici vlažné vody s několika kapkami citronové šťávy.

Komu se citron doporučuje

Nevhodná je konzumace citronové šťávy především u lidí, kteří trpí žaludečními potížemi, obzvlášť vředovou chorobou žaludku, nebo duodena. Rovněž by se měli citronu vyhýbat ti lidé, kteří mají citlivou zubní sklovinu. Vlivem kyseliny citronové může totiž dojít k jejímu poškození.

Další použití citronu

Citron je nejen tělesný a duševní léčitel a terapeut v oblasti stimulace čichových buněk, pomůže v mnoha případech i v domácnosti, při čistění silně znečištěných povrchů, především v koupelnách. V kombinaci s jedlou sodou je doslova nepřekonatelný. Má bělící účinek a krásně místnost provoní. Svou práci vykoná zodpovědně například i na toaletě. K provonění místnosti je možné plátky citrusu vložit do bidetu, nebo pisoáru.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]