Žena přežila koronavirus. Nyní popsala, jaké měla první příznaky

Koronavirus je velkým strašákem současných dní. Nikdo neví, zda už ho náhodou nemá. Žena, která přežila, nyní popisuje své příznaky. Ty mohou pomoci všem, kteří si nejsou jisti. Tato žena se jmenuje Elizabeth Schneiderová a je jí 37 let. Bydlí v Seattlu, a když se dozvěděla, že má koronavirus, tak začala propadat panice.

Přežila!

Koronavirus má na svědomí mnoho mrtvých a toto číslo bude rozhodně ještě stoupat. Nutno ale dodat, že je také velký počet vyléčených. Mezi ty se řadí i Elizabeth Schneiderová. Ta se rozhodla pomoci lidem. Na svém příkladu ukazuje, že nemoc se dá porazit. A také se chce podělit o své první příznaky, které mohou lidem pomoci určit, zda tuto nemoc mají, nebo nikoliv.

Příznaky podobné skutečné chřipce

Elizabeth Schneiderová uvedla, že se její první příznaky objevily v únoru a že byly velmi podobní klasické chřipce. Její příznaky se objevily už velmi brzy. A to po 3 dnech od chvíle, kdy byla infikována. Tedy od chvíle, kdy byla na místě s lidmi, od kterých koronavirus podle pozdějšího šetření chytila. Problémy se tak mohou objevit i dříve než za 14 dní.

Cítila se jinak

Podle jejích slov už po probuzení cítila, že je nějaká jiná. Nebylo to klasické nachlazení a typická únava, kdy se člověku nic nechce, když má mírnou chřipku. Popisuje, že daný stav byl něčím jiným. A objevily se samozřejmě i typické příznaky, jako byla silná bolest hlavy, byla to také horečka a zapomínat nelze ani na bolesti těla. Sice do práce vyrazila, ale odešla domů dříve.

Příznaky pokračovaly

Kromě oněch typických se u ženy objevily i další příznaky, jako výrazný třes celého těla, ale také zimnice, stejně jako mravenčení na rukou i na nohou. V tu chvíli si začínala myslet, že má možná chřipku, jelikož se u ní neprojevila ani typická dušnost, ani se u ní neobjevil kašel. Navíc se její stav po pár dnech dokonce zlepšil, což jí dalo chybnou naději, že koronavirus nemá.

Potvrzená diagnóza

Žena neměla všechny příznaky, jako je kašel a dušnost, které se jako příznak koronaviru uvádějí. Také se u ní po pár dnech objevilo zlepšení. Obojí naznačovalo, že možná koronavirus mít nemusí, ale že šlo o běžnou chřipku, ze které se vyležela. Opak však byl pravdou a testy její nemoc potvrdily.

Nyní apeluje na každého, aby své příznaky sledoval a dával si pozor na to, kde je a s kým je. To že se neobjeví některý z hlavních příznaků, nemusí znamenat, že člověk v sobě nebezpečný virus nemá. Zároveň také uklidňuje, že řada forem je víceméně mírná a takové není problém bez problémů překonat, pokud má člověk standardní imunitu.

Fotografie: Getty Images

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]