Mladá žena třikrát prožila klinickou smrt. Na sociálních sítích vylíčila své zážitky

Fotografie: Depositphotos

Na veřejné sociální síti zvané TikTok sdílela své zážitky mladá Američanka Rachel Boyleová. Ta prožila kvůli svému srdečnímu onemocnění třikrát za sebou klinickou smrt. Co všechno během ní viděla? To se právě dozvíte.

Srdce jí vypovědělo službu

Mladá žena se narodila se srdeční vadou, která se nazývá supraventrikulární tachykardie. Jedná se o poruchu srdečního rytmu. Na sociální síti sdělila, že se jí zastavilo srdce. Poprvé při prožitku klinické smrti viděla jasné bílé světlo a také vnímala, jak vystoupila ze svého vlastního těla. Také mladá dáma tvrdí, že byla jaksi smířená s tím, že přichází smrt a nijak ji to nezneklidňovalo. Jenže to nebyl poslední její zážitek.

Fotografie: Freepik

Následovaly dva identické prožitky

Po první klinické smrti se Rachel podařilo přivést opět k životu. Ovšem srdce jí selhalo ještě dvakrát za sebou. Naposledy to bylo dle jejího svědectví na operačním sále. Zde prý viděla své vlastní tělo na lůžku, jako by byla vznášející se pták. Kolem však nespatřila žádný personál, ani přístroje, jen sebe samotnou.

Někteří lidé si myslí, že Rachel pouze fantazíruje

Na sociální síti TikTok se samozřejmě k prohlášení mladé Rachel vyjádřili i někteří skeptici. Ti tvrdí, že žena si vše vymyslela a stal se z ní blázen. Racionálně uvažující jedinci rovněž přidali komentář s tím, že nepřítomné stavy mohly souviset s podáním léčiv anebo se objevily z nedostatku kyslíku.

Fotografie: Freepik

Jak celou věc vidí odborník?

Na paranormální jevy a stavy po klinické smrti se soustředí výzkumník a lékař Raymond Moody. Ten byl dotázán širokou veřejností, jak na celou věc hledí on sám. Vědec nakonec dává Rachel za pravdu a rozhodně její teze nerozporuje. Naopak přidává další zážitky lidí, které zkoumal. Mnoho jedinců, kteří prošli klinickou smrtí, uvádí, že uslyšeli podivný hukot, když vycházeli ze svých těl.

Někteří dokonce vidí světlo a setkávají se s příbuznými, kteří zesnuli. Ti je vítají anebo provází uplynulým životem. Nakonec se vrací do svých těl. Doktor Moody také tvrdí, že může existovat až patnáct fázi klinické smrti. Každý má ale jinou zkušenost.

Fotografie: Freepik

Vizuální zážitky v klinické smrti mají dokonce i nevidomí

Nakonec ještě výzkumník Raymond Moody dodává, že vizuální zážitky v klinické smrti mívají dle všeho i lidé, kteří jsou nevidomí. A to je velmi překvapivé zjištění. Obecně se také dá říct, že pokud někdo takový stav jednou nebo víckrát prožije, může to dle odborníků zanechat na dotyčném i trvalé následky. Co se tím vlastně rozumí? Stabilní psychika je nabourána a může dojít i k poruchám či značným změnám osobnosti.

A jak jste na tom vy? Znáte někoho ve svém okolí, kdo prožil klinickou smrt a skutečně viděl „bílé světlo“ a vznášel se nad svým tělem, anebo máte snad osobní zkušenost? Něco mezi nebem a zemí zřejmě existuje. To ostatně potvrzuje samotný příběh Rachel.

Zdroj: LadBible