Nejlepší potraviny, díky kterým se lze zbavit parazitů v těle přirozenou cestou a bez nutnosti užívání medikamentů

Fotografie: Getty Images

Proč utrácet peníze navíc za léky, které nebudou fungovat, když existují přírodní alternativy? Tyto potraviny navíc mají ozdravný účinek na celé tělo – posilují imunitní systém, mají antivirové vlastnosti, čistí krev a krevní cévy.

Česnek je lék na všechny neduhy, určitě ho nezapomeňte používat

Česnek je potravina, která funguje snad proti všem nemocem. Bojuje se škodlivými organismy, které mohou ohrozit lidské zdraví. Česnek vadí nejen upírům, ale také virům houbám, bakteriím a parazitům. Pomáhá v boji s rakovinou. Je to přírodní produkt a dokáže odstranit těžké kovy z těla. Je také účinný při odpuzování hmyzu, který nám pije krev, jako je komár, klíště nebo veš.

Fotografie: Freepik

Černý ořech a zelená skořápka nám pomohou očistit krev a střeva. Ořechová skořápka se používá k léčbě plísňových infekcí. K zabíjení parazitů se používá zelená skořápka ořechu. Hořký pelyněk také skvěle funguje v boji proti parazitům. Je to vytrvalá bylina s malými žlutozelenými květy.

Listy a květy se používají při léčbě žaludečních potíží a jsou účinnou zbraní proti střevním červům. Ani těhotné nebo kojící ženy by se pelyňku neměly vyhýbat, má silné antimikrobiální vlastnosti a používá se k léčbě i jiných infekcí.

Fotografie: Freepik

Z koření používejte hojně tymián a hřebíček

Hřebíčkový éterický olej se používá ke zničení vajíček červů, které se množí v lidském těle. Je považován za jediný přírodní produkt, který může zničit vajíčka téměř všech parazitů, které v lidském těle mohou být. Černý ořech, hřebíček a pelyněk jsou rostliny, které narušují životní cykly parazitů. Hřebíček má navíc antibakteriální, antivirové a protiplísňové vlastnosti. Olej z hřebíčku má také antimikrobiální účinek.

Tymián patří mezi nejlepší bylinné rostliny. Pomáhá stimulovat přirozené obranné mechanismy lidského těla a můžete ho zkombinovat s echinaceou, aby se vám zlepšit imunitní systém. Esenciální olej z tymiánu může snížit výskyt parazitů a zabíjí parazity, kteří se již usadili v zažívacím traktu.

Oregánový olej je bohatý na antioxidanty, které zachycují volné radikály. Účinně ničí také všechny škodlivé organismy a je schopen ničit střevní mikrobiální prostředí. Jeho účinnost prokázalo mnoho studií, bojuje proti chorobám od parazitů až po rakovinu.

Fotografie: Freepik

V tradiční čínské medicíně se po staletí používá čínská koptština

Léčí všechny druhy infekcí, včetně bakteriálních nebo parazitických. Obsahuje látku zvanou berberin, která zodpovídá za mnoho antimikrobiálních vlastností rostlin. Křemelina je známá pozitivním účinkem na tělo. Je schopná ničit střevní parazity, udržovat rovnováhu střevní flóry a také ničí viry. Dokonale vám vyčistí střeva. Vedlejším účinkem může být podráždění plic, protože je tento materiál z jemného prášku.

Zdroj: Verywellhealth