Cestou k rychlému vyléčení nepříjemného kašle je domácí léčivý sirup podle receptu, který používaly již naše babičky

Fotografie: Freepik

Zimní a podzimní období přeje virózám, nachlazením a obecně vzniku respiračních nemocí. Proto je důležité posilovat průběžně imunitní systém. Pokud přeci jen onemocníte, vyzkoušejte tento sirup z přírodních surovin. Pomůže s vykašláváním a dostane vás brzy do formy. Jeho příprava je velmi jednoduchá.

Jaké suroviny budete potřebovat na domácí sirup proti kašli a nachlazení

Na přípravu sirupu si připravte následující ingredience:

  • 800 gramů přírodního medu
  • 10 bio citronů
  • 250 gramů čerstvého zázvoru

Jak postupovat při výrobě domácího sirupu?

Nejprve si oloupejte zázvor a nakrájejte ho na tenčí plátky. Poté omyjte citrony a rovněž naplátkujte. Nyní si k ruce vezměte velkou zavařovací sklenici s víkem a poklaďte do ní střídavě citrony a čerstvý zázvor. Nakonec suroviny přelijte přírodním medem, důkladně uzavřete a skladujte na chladném místě. Ideálním místem je sklep nebo lednice.

Fotografie: Pixabay

Konzumace domácího sirupu

V této podobě vám sirup s citrony a zázvorem vydrží dlouhou dobu (prakticky, než jej spotřebujete). Užívat jej můžete nejen samotný při nemocech, ale také se hodí k ochucení bylinkového, černého, či ovocného čaje. Pozor však, abyste nepřišli o cenné vitamíny. Vložte ochucený med do tekutiny až v momentu, kdy nebude vařící.

Blahodárné účinky domácího sirupu

Kombinace přírodního včelího medu, bio citronů a čerstvého zázvoru je přímo zázračná pro lidské zdraví. Med je považovaný za silné přírodní antibiotikum (má značné antibakteriální účinky), citrony zase dodají organismu vitamín C k posílení imunitního systému a zázvor pomůže uvolnit zahlenění při respiračních nemocech.

Fotografie: Pixabay

Kromě toho tento domácí sirup také skvěle chutná. Dopřejte si ho kdykoliv v roce, nejen v zimě anebo na podzim. Do letních a osvěžujících limonád bude perfektní. Vyzkoušet jej můžete třeba s čerstvou mátou. Kontraindikace podání v podstatě nejsou, protože se jedná o produkt přírody. Vyvarovat by se měli sirupu pouze lidé s alergiemi na obsažené složky.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]