Nápoj k dosažení silnější imunity, zlepšení krevního oběhu a získání energie funguje stejně dobře jako drahé produkty z obchodu

Fotografie: Freepik

Ovoce a zelenina oživují naše životy každý den. Až vyzkoušíte tento zdravý recept, budete ho chtít neustále konzumovat, protože je vynikající, extrémně zdravý a blahodárný pro váš organismus.

Světlé a pestré barvy ovoce a zeleniny obarvují naše pokrmy a poskytují nám obrovské množství živin. Jejich výhody jsou nesporné a tento zdravý recept na šťávu smíchá dohromady vše, co vaše tělo skutečně potřebuje. Díky tomu bude váš organismus správně fungovat, posílíte svou imunitu a ještě si užijete vynikajícího nápoje, který vás snadno, rychle a přitom zdravě a bez přidaného cukru postaví na nohy a nabije energií.

Pokud potřebujete podporu ke snížení únavy a posílení imunitního systému, tato kombinace ovoce a zeleniny ve formě šťávy vám dodá živiny, které potřebujete k posílení energie, která vydrží po celý den. Zároveň tím podpoříte také svůj metabolismus a doplníte antioxidanty.

V každém ročním období je zásadní posilovat imunitu a doplňovat vitamíny. Červená řepa, mrkev, jablka, pomeranče nebo citrony jsou potraviny, které tvoří tuto jedinečnou šťávu plnou cenných složek, které potřebujete.

Fotografie: Freepik

Recept na jedinečnou šťávu plnou zdraví

K přípravě tohoto úžasného receptu budete potřebovat pouze základní ovoce a zeleninu. Umyjte řepu, mrkev a jablka a poté je nakrájejte na malé kousky. Vymačkejte šťávu z pomerančů a citronu, vše promíchejte v mixéru, dokud nezískáte homogenní směs. Nalijte do vzduchotěsné nádoby a vložte do lednice. Vypijte každé ráno velkou sklenici tohoto nápoje, abyste zahájili dobrý a produktivní den. Na přípravu si dejte dohromady:

  • 1 kilogram červené řepy,
  • 500 g mrkve,
  • 3 jablka,
  • 3 pomeranče,
  • 1 citron,
  • 1 lžíce medu.

Proč jsou důležité právě tyto plodiny?

Nutričních výhod je mnoho a jejich každodenní konzumace je prospěšná pro vaše zdraví. Začněme s řepou. Tato zelenina je považována za potravinu podporující zdraví a prevenci nemocí. Obsahuje širokou škálu minerálů, jako je železo, sodík, vápník, zinek, měď, draslík a hořčík. Nemluvě o jeho bohatosti na vitamíny skupiny B a na vitamíny A, C a mnoho dalších.

Jeho silné antioxidační účinky, včetně betalainu, činí z této zeleniny podle studie terapeutickou léčbu proti oxidačnímu stresu a zánětu. Podobně pomáhá zvládat kardiovaskulární onemocnění a usnadňuje krevní oběh tím, že podporuje zvýšení počtu bílých a červených krvinek.

Mrkev s jablky a jejich výhody

Mrkev je bohatá na karotenoidy, vitamíny, minerály a antioxidanty. Oblíbená je díky svým antioxidačním, protizánětlivým a antibakteriálním účinkům. Suplementace mrkvovým džusem dokáže předcházet nemocem způsobeným oxidovaným poškozením u kuřáků. Ještě jeden důvod, proč tuto kořenovou zeleninu přidat do své každodenní stravy a nikdy na ní nezapomínat.

Fotografie: Freepik

Říká se, že jedno jablko denně zahání lékaře. A je na tom něco pravdy. Toto ovoce má vysokou antioxidační aktivitu, což může umožnit snížení oxidace lipidů a také snížit hladinu cholesterolu, a tím snížit i riziko chronických onemocnění. Z tohoto důvodu je potřeba udržovat toto ovoce ve své stravě pro udržení dobrého zdraví. Pomeranče a citrony jsou naprosto jasné, protože obsahují bohatým zdrojem vitamínu C a další.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]