Začněte léčit hemoroidy včas. Domácí metody zabrání bolesti i otoku

Fotografie: Depositphotos

Hemoroidy jsou bolestivé a nepříjemné onemocnění, které významně snižuje kvalitu života. V závislosti na závažnosti příznaků můžete zažívat nepříjemné pocity bolesti, svědění, krvácení nebo celkového nepohodlí.

Pokročilé stádium hemoroidů musí být léčeno chirurgicky. Proto stojí za to si předem pomoci přirozenými a bezpečnými metodami.

Aloe vera

Aloe má protizánětlivé a adstringentní vlastnosti. Rychle přináší úlevu. Stačí aplikovat přírodní aloe gel na bolavá místa a otok by se měl brzy snížit.

Fotografie: Pixabay

Vitamin E

V případě hemoroidů působí jako podpůrná látka. Suchá pokožka totiž zvyšuje krvácení, proto používejte kapsle vitaminu E k udržení hydratace. Vyplatí se je užívat dlouhodobě a pravidelně, aby byl efekt trvalý. První výsledky nicméně můžete zaznamenat již po dvou týdnech pravidelného užívání.

Brambory

Jsou účinné při léčbě silného hemoroidního krvácení. Brambory stačí nastrouhat najemno a dužinu položit na hemoroidy a nechat zaschnout. Krvácení by se mělo zastavit a rychle se vám uleví.

Fotografie: Freepik

Čajovníkový olej

Má uklidňující vlastnosti. Koncentrace stoprocentního oleje může být příliš vysoká, proto ji zřeďte ricinovým olejem a olejem ze sladkých mandlí. Aplikujte na bolavá místa. Při pravidelném používání pomáhá snižovat otoky a bolestivost.

Česnek

Do vroucí vody přidejte 3 stroužky česneku a 3 bobkové listy. Vařte asi 10 minut a poté nechte vychladnout. Promažte hemoroidy odvarem 3krát denně, dokud příznaky nezmizí.

Fotografie: Freepik

Heřmánek

Uvařte si heřmánkový odvar a nechte ho vychladnout. Ponořte gázu nebo malý ručník do tekutiny a poté jej přiložte na hemoroidy. Nechte působit tak dlouho, dokud se vám neuleví.

Jablečný ocet

I tato kyselá tekutina vám může hodně pomoci. Je ale důležité používat pouze šetrný jablečný ocet, nikoliv klasický stolní. Naneste jej na malý vatový tampon a jemně ošetřete bolavá místa. Sníží se otok a bolestivost.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]