Nejlepší domácí lék na křečové žíly a těžké nohy je běžné koření, jež dáváte do omáček! Málokdo ví o jeho léčivých vlastnostech

Pocit těžkých a bolavých nohou postihuje nejen staré lidi, ale také všechny, kteří většinu dne bez hnutí stojí na místě. Kromě spousty produktů z lékáren si můžete snadno pomoct i bobkovým listem.

Bobkový list je známější název vavřínu vznešeného, jehož listy v antice zdobily věnec římského císaře a dekorovaly také vítěze olympijských her. Možná za jeho slávu mohou téměř magické léčivé účinky, jež se v tomto jinak nenápadném stromku ukrývají. Při vyšší koncentraci mají vavřínové silice až halucinogenní účinky, v nižších dávkách ale skvěle působí jako lék proti bolestem nejrůznějšího druhu. Mimoto látky v bobkovém listu zlepšují stav cévního systému a odstraňují artritické bolesti.

Lék na bolavé nohy

Zejména staří lidé trpí na bolesti dolních končetin způsobené různými druhy obtíží. Ať už jsou na vině křečové žíly nebo třeba artróza, bobkový list je ve všech případech účinnou odpovědí a první pomocí. S pomocí níže popsaného návodu si snadno doma připravíte lék, který vám od vašich obtíží s bolavýma nohama rychle uleví.

Budete potřebovat:

  • 3 sáčky bobkového listu po 5 gramech
  • vroucí vodu
  • velkou mísu na koupel nohou

Připravte si celý sáček bobkových listů (mělo by se jednat o množství odpovídající zhruba 5 gramům). Listy vsypte do lavoru a zalijte je horkou vodou. Nechte vodu s bobkovými listy zvolna vychladnout na pokojovou teplotu a ponořte do mísy chodidla asi na 20 minut. Poté je vytáhněte z lázně, ale neutírejte je ručníkem. Zbytky nálevu na kůži nechte samovolně zaschnout.

Fotografie: Pixabay

Po této kúře macerát s lístky nevylévejte a uchovejte ho do druhého dne. Přidejte další nový sáček bobkových listů, opět zalijte vroucí vodou a nechte listy louhovat, dokud voda nezchladne. Nohy znovu namočte na 20 minut a poté je nechte přirozeně oschnout. Navlékněte si ponožky z přírodních vláken a postup opakujte i třetí den s přidáním dalšího sáčku bobkových listů.

Možné kontraindikace

I když se negativní reakce na bobkový list objevují jen velmi vzácně, u některých osob se může projevit alergie na některou z účinných látek. Pro tento případ raději nejprve otestujte působení na malém kousku kůže a v případě výskytu jakýchkoliv nežádoucích reakcí raději použijte jiný druh bylin. Pokud ale používáte bobkový list běžně v jídle, aniž byste zaznamenali nějaké potíže, nemusíte se jeho použití obávat.