Diagnóza zdravotního stavu těla svépomocí odhalí závažné nemoci včas

Fotografie: Freepik

Nemoci provázejí lidstvo již od nepaměti. Jejich příčinami mohou být nejen viry a bakterie. Čím dál více lidí bojuje s takzvanými autoimunitními onemocněními. Některé mají dokonce i genetický podklad. S jistotou vám diagnózu sdělí vždy jen lékař. Avšak tyto rychlé testy mohou odhalit prvotní obtíže.

Odhalení možných problémů se srdcem a plícemi

První test je velice jednoduchý. Spojte ruce naproti sobě a z prstů vytvarujte písmeno J. Nehty ukazováčků se dotýkají. Pakliže se mezi nehtovými lůžky nachází malá mezera, mělo by být vše v pořádku. Zpozornět byste měli v případě, že nehty jsou hladké, rovné a přiléhají. To může značit nedostatečné okysličení organismu (jehož příčinou bývají především zánětlivé procesy v gastrointenstinálním traktu, v srdci anebo v plících).

Fotografie: Freepik

Vyloučení rizika vzniku cévní mozkové příhody a demence

Nyní se můžete přesvědčit o tom, zda je váš mozek skutečně v pořádku a nehrozí vám v budoucnu mrtvice nebo vznik demence. Postavte se bosky na podlahu a nyní zdvihněte jedu nohu (jako čáp). Nohu nechte ve vzduchu zhruba dvacet sekund. Pokud zůstane i přesto ve stejné poloze, riziko cévní mozkové příhody je minimální a obávat se nemusíte ani stařecké demence.

V případě, že jste pokrčení nohy nezvládli, nemusí to hned znamenat zhoršené funkce mozku a jeho nedostatečné prokrvení. Může to být také odrazem snížené fyzické kondice.

Fotografie: Freepik

Vyloučení možné anémie (chudokrevnosti)

Prvotní příznaky chudokrevnosti můžete vypozorovat už z očního víčka. Postavte se před zrcadlo a prstem stáhněte spodní víčko dolů. Pokud je pokožka jasně růžová, je vše v pořádku.

V případě anémie se vyskytuje tmavá růžový nebo také žlutá barva sliznice. Všímejte si však i dalších projevů jako je zvýšená únava, dušnost nebo bledost. Nutností je dodat do organismu především železo.

Fotografie: Freepik

Vlasový test, který může značit hormonální nerovnováhu i deficit vitamínů a stopových prvků

Další test může prokázat, že vaše hormony nejsou v rovnováze a chybí vám také nějaké stopové prvky. Je to snadné. Hrábněte si rukou do vlasů a zatáhněte. Vypadnout by vám měly nanejvýš tři vlasy. Pakliže jich máte mezi prsty více, vaše tělo si něčeho žádá. Značné vypadávání vlasů může také indikovat nedostatečnou nebo nekvalitní péči o hřívu.

Fotografie: Freepik

Test, který může značit počínající karpální tunel

Zajímalo by vás, zda máte počínající potíže související s karpálním tunelem? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý test. Ve stoje nebo vsedě předpažte ruce a následně je pokrčte v loktech, tak abyste měli prsty naproti hlavě. Nyní tlačte palce ruky nahoru po dobu několika vteřin.

Jestliže ucítíte bolesti, mravenčení prstů a pnutí, můžete mít počínající karpální tunel. Tyto problémy se nejčastěji vyskytují u lidí, kteří pracují s myší u počítače, nebo jsou řidiči z povolání a dlouhé hodiny drží v rukách volant.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]