Zkoušeli jste někdy žvýkat hřebíček? Zkuste to, s tělem to udělá opravdové zázraky!

Hřebíček se používá především jako koření do různých jídel, ale věděli jste o tom, že jeho žvýkání má pozitivní účinky na vaše tělo?

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o žvýkání hřebíčku, rozhodně byste to měli změnit. Je to totiž docela oblíbený zvyk, který dokáže udělat s tělem opravdové zázraky. Jestli se bojíte jeho chuti, tak ano, ne každému toto koření bude chutnat. Ale když zvážíte, jaké účinky to má na tělo, určitě to jednou denně zvládnete. Tak co, zkusíte to?

Zlepší se zažívání

Olej, který se v hřebíčcích nachází, stimuluje produkci trávicích enzymů. A to vám může potvrdit každý, kdo kdy navštívil indickou restauraci. Nejenže jsou tato jídla poněkud pikantnější, ale také po jejich konzumaci začnete velmi brzy vyhledávat toaletu. A na tom mám zásluhu právě hřebíček, a také zázvor. Když budete žvýkat hřebíček, zbavíte se zažívacích problémů i nadýmání.

Zmizí ranní nevolnosti

Pokud se vám někdy stalo, že jste se probudili, a bylo vám opravdu špatně od žaludku, pomůže vám žvýkat hřebíček. Nevolnost zmizí během pouhé čtvrt hodiny. Tyto stavy mají na svědomí trávicí enzymy. Hřebíčky si samozřejmě můžete vzít i do kabelky, kdyby se vám například udělalo špatně v autobuse. Těhotné ženy by ho ale raději používat neměly.

Zdravější dásně

Hřebíček má dokonce i silné antiseptické vlastnosti. Proto se možná nebudete divit tomu, že hřebíčkový olej se používá i ve stomatologii do dočasných výplní. Žvýkání hřebíčku má proto skvělý vliv na zdraví dásní a ústní dutiny celkově. Zápach z úst? Ten už vás trápit nebude.

Fotografie: Pixabay

Lepší funkce jater

Játra jsou vlastně tím nejhlavnějším filtrem lidského těla, který denně zachytává různé nečistoty a škodlivé látky. Někteří lékaři vám doporučí různé oleje, ale žvýkání hřebíčku je nejen levnější, ale především účinnější alternativa.

Proč hřebíček nežvýkat?

Pokud se obáváte toho, že by vám například mohla začít téct krev z nosu, rozhodně hřebíček nepoužívejte, protože ten by to tak akorát zesílil. Hřebíčkový olej sám o sobě snižuje produkci glukózy a to může vést až ke ztrátě vědomí. A především, pokud se u vás objeví nějaká alergická reakce, ihned přestaňte hřebíček používat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*