Příznaky, které umožňují rozpoznat hrozící infarkt až měsíc před jeho výskytem

Fotografie: Getty Images

Podle Vysokého úřadu pro zdraví (HAS) postihne infarkt ve Francii každý rok asi 120 000 lidí. Znalost rozpoznání příznaků infarktu je pravděpodobně nejjednodušší metodou prevence, jak se tomuto zdravotnímu problému vyhnout.

Většina lidí, u nichž existuje potenciální riziko srdečního infarktu, o tom obvykle neví. Je to proto, že k infarktu dochází, když jsou koronární tepny blokovány v důsledku tvorby usazenin a plaku.

Nedostatek přívodu krve do srdce způsobuje smrt tkáně a tlak v hrudníku, což končí infarktem. Srdeční infarkt způsobit smrt spousty buněk myokardu, protože již nejsou okysličovány, protože je zastaven průtok krve.

Fotografie: Getty Images

Závažná bolest a tlak v průběhu několika výsledků infarktu ze smrti těchto buněk. Srdce je nezbytným orgánem, protože bez něj tělo jednoduše nemůže fungovat. K zachování zdraví srdce je důležité znát základní příznaky hrozícího infarktu, abyste mohli začít s léčbou.

Studený pot, závratě a pocit napětí na hrudi

Kvůli špatnému krevnímu oběhu nebude mozek dostávat dostatečné množství kyslíku, které potřebuje pro správnou funkci. Pravděpodobně vám hrozí srdeční infarkt a pro kontrolu svého zdraví byste měli okamžitě navštívit lékaře.

Potkat vás samozřejmě může také pocit napjatosti na hrudi. To je velmi sugestivní znak, který naznačuje nástup hrozícího infarktu. Mnoho lidí má tendenci podceňovat tento příznak, i když může být velice vážný.

Fotografie: Freepik

Fyzická slabost, nachlazení a příznaky chřipky

Fyzická slabost je také varovným signálem. Znamená to, že se tepny zužují, což ztěžuje průtok krve tělem. Příznaky nachlazení a chřipky mohou být také důsledkem oslabeného imunitního systému.

Pokud jsou tyto příznaky zkombinovány s dalšími zmíněnými příznaky, mohou signalizovat nástup infarktu. Setkat se můžete i s nevysvětlitelnou únavou a opakující se ospalostí. Může to být důsledek sníženého průtoku krve do srdce.

Pocit dušnosti po sebemenším úsilí

Dušnost je pochopitelně typickým příznakem astma. Pokud tedy trpíte astmatem, asi vám to nepřijde jako nic divného. V důsledku poruchy krevního oběhu budou ovšem ovlivněny také plíce. Je to proto, že když plíce nedostanou potřebné množství krve, nemohou vdechovat potřebné množství vzduchu.

Fotografie: Freepik

Výsledkem je dušnost a potíže s dýcháním. Pokud se setkáte s jakýmkoli z těchto příznaků, okamžitě si zajděte za lékařem, který vás vyšetří a nasadí správnou léčbu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]