Na bleším trhu koupila plyšového medvídka za 3 600 Kč. Na oko obyčejnou hračku prodala v aukci 30x dráž

Fotografie: Nemracc / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Trh se starožitnostmi často nabízí skvosty z minulosti. Právě tam můžete koupit např. ikonické předměty z Polské lidové republiky, hledat sběratelské mince nebo vintage předměty do domácnosti.

Někdy můžete na bleším trhu najít skutečné poklady. Jeden takový nedávno našla 61letá Britka Jeannette Davies, jež se tam šla původně jen podívat. Nepředpokládala, že si na bleším trhu něco koupí, ale její pozornost zde upoutal velmi zajímavý plyšák. Jednalo se o medvídka, který stál 130 liber (cca 3 600 korun), což by asi někoho ihned odradilo, ale v tomto případě tomu bylo jinak.

Plyšák s nečekanou hodnotou

Zpracování medvídka naznačovalo mimořádnou kvalitu použitých materiálů. Samozřejmě na něm byly známky používání, ale žena se jako milovnice krásných doplňků rozhodla ho koupit i tak. Ocenila především mohérový kabátek, vyšívaný úsměv a zajímavě vypadající uši. Nebylo to ale ani zdaleka vše, co původně obyčejný plyšák nabízel.

Představte si překvapení ženy, když se ukázalo, že zakoupený medvídek nebyl jen obyčejný plyšák „za pár kaček“. Jednalo se totiž o německou hračku Steiff z roku 1905 s názvem Mr Cinnamon. Žena ho koupila náhodou, i když ve skutečnosti byl pro svou barvu extrémně vzácný. Poté, co žena zjistila, jakou cenu zakoupená hračka má, rozhodla se ji dát ihned do aukce. A dobře udělala, jelikož plyšáka prodala téměř 30× dráž. Nakonec se i ukázalo, že prodej za 3 800 liber (více než 106 000 korun) nebyl ani nikterak nadhodnocený.

Prsten z blešího trhu za 250 Kč nosila 30 let. Poté si všimla tohoto detailu a běžela za klenotnicí

Dokonce i hračka vám může zaručit bohatství

Když slyšíte takovéto příběhy, vyvstává otázka, zda stojí za to jít na nejbližší bleší trh v okolí a hledat tam zajímavé předměty. Jak vidíte, můžete se stát majitelem skutečného zlatého dolu. Navíc hračky tohoto typu, jako je plyšový medvídek z blešího trhu, se prodávají až dvakrát dráž, záleží jen na stavu věci. Faktem je, že sběratelé takovýchto předmětů na nich opravdu nešetří penězi.

Zdroj: Domek i Ogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]