Vysokoškolský zápasník riskuje vlastní život a sundá agresivního medvěda, aby zachránil své spolužáky

les
Fotografie: Unsplash

Procházka lesem by měla být časem k odpočinku a rozjímání, a přesto se pro dva přátele ve Wyomingu okamžitě stala setkáním na život a na smrt.

Brady Lowry, Kendell Cummings, August Harrison a Orrin Jackson společně procházeli lesem a hledali shozené parohy od losů, mul či jelenů. Byl to zábavný způsob, jak trávit čas pospolu a navíc si mohli vydělat pár set dolarů za velký pár paroží. Tito čtyři přátelé jsou univerzitní zápasníci na Northwest College v Cody, Wyoming.

Příjemný výlet se rázem proměnil v boj o holý život

Po nějakém čase v lese, se čtveřice rozhodla, že se rozdělí a půjde po dvojicích, aby pokryli více území. Domluvili si sraz na velké skále, kterou měli na dohled. Lowry a Cummings šli spolu a zrovna vedli příjemnou konverzaci, když najednou do Lowryho vrazil medvěd grizzly. Po nárazu měl Lowry zlomenou paži, několik bodných ran a byl otřesen. Medvěd se k němu opět blížil, aby zaútočil, když ho zčistajasna popadl zezadu Cummings. Ten medvědovi trhal smrt a snažil se ho udeřit natolik, aby utekl. Myslel jen na to, aby zachránil svého přítele, a aby nelitoval toho, že do toho nedal maximum.

Byl ochoten se obětovat pro svého přítele

Medvěd rychle obrátil svůj vztek na Cummingse a svojí silou ho doslova převálcoval. Když už s ním byl hotový, tak se vytratil v lese a nechal mladíka s roztrhanou tváří a otevřenými ranami na hlavě. Po útoku mohl Lowry chodit sám a byl schopen se dostat do oblasti s mobilní službou, kde zavolal 911. Harrison a Jackson museli Cummingse několikrát nést, protože byl těžce zraněn.

Dvojice byla převezena do nemocnice

Cummings byl převezen do nemocnice, kde podstoupil operaci. Chirurgové mu sešívali a rekonstruovali celou hlavu. O Lowryho se postarali v jiné nemocnici, ale brzy ho převezli do té samé, kde se nacházel jeho přítel, jenž mu zachránil život. Ostatní členové univerzitního wrestlingového týmu, včetně trenéra Jima Zeiglera, odjeli do nemocnice podpořit své zraněné kamarády. Trenér zde vyjádřil hrdost na své svěřence a krásu jejich silného přátelství.

Medvěd stojí před domem

Odpočíval na terase, když se k němu vplížil medvěd. Ten po chvíli odešel, protože muž zachoval klidnou hlavu

Být pod útokem grizzlyho je takřka nemožné

Útoky medvědů grizzly jsou extrémně vzácné a hlavně nepřirozené. Lovci a další odborníci na divokou zvěř říkají, že jediný způsob, jak takový útok přežít, je hrát mrtvého. Vzhledem k tomu, že šlo o překvapivý útok, představitelé Wyomingu pro divokou zvěř uvedli, že se nebudou snažit medvěda chytit, přemístit či zabít. Je zároveň těžké téhož medvěda identifikovat, jelikož jich v této oblasti žije mnoho.

Přátelství do konce života

Lowry se od té doby zotavil a vrátil se k univerzitnímu wrestlingu a zúčastnil se zápasnického setkání školy, kde mu Cummings fandil. „Já a Cummings bychom byli oba mrtví, kdybychom zde nebyli všichni čtyři. Naše čtveřice plnila svoji roli dokonale od obrany před medvědem, po následné přenesené od přátel. Byla to týmová práce.“ Tento příběh poukázal na to, jak vypadá opravdové přátelství a je jasné, že si tato čtveřice zůstane blízká až do konce života.

Zdroj: Mypositiveoutlooks

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]