Vodáci zachránili zoufalého medvěda s plastovým barelem na hlavě

Byl pěkný slunečný den a nikdo netušil, jaká záchrana je bude čekat. A hlavně jakého zvířete. Tricia Hurt a její manžel zrovna jezdili na motorovém člunu na jezeru poblíž jejich domova ve Wisconsinu. Najednou si ale všimli něčeho neobvyklého. Kousek od nich plavalo zvíře, které potřebovalo pomoc.

Z dálky to vypadalo jako medvědova hračka

Ačkoliv nebylo na první pohled jasné, co je to vlastně za zvíře, jak se Tricia s manželem přibližovali víc a víc zjistili, že jde o medvěda. Dokud se nedostali opravdu blízko vypadalo to, jako by si medvěd s barelem hrál. Při bližším prozkoumání ale odhalili, že

  • medvědovi se barel zasekl za hlavou
  • hrozilo, že se utopí

Jeho hlava zůstala uvězněna ve velké plastové nádobě. Medvěd nebyl schopen si ji sundat sám. Pokud by zůstala na stejném místě, dříve nebo později by medvěd kvůli ní zahynul. Potřeboval, aby mu někdo pomohl. A měl velké štěstí, protože přesně dva pomocníci se k němu blížili na motorovém člunu.

Medvěd zachráněn od jisté smrti

„Uvědomili jsme si, že mu musíme pomoci, jak nejrychleji to jde,“ řekla v rozhovoru pro The Dodo Tricia. Díky ní a jejímu manželovi byl medvěd vysvobozen. Zachránili ho, od chmurného osudu. „Byli jsme překvapeni, že jsme to zvládli. Nečekali jsme, že se nám podaří odstranit mu barel z hlavy,“ pokračovala odvážná zachránkyně.

Tricia s manželem se k medvědovi pomalu přiblížili na motorovém člunu. Obávali se, aby se medvěd nepolekal a nenapadl je nebo člun. Medvěd ale jako by věděl, co se chystá, se choval velmi klidně a při záchranářském kousku spolupracoval.

Za pár chvil byla plastová nádoba pryč z medvědova huňatého krku. Po vykonání dobrého skutku manželé Hurtovi sledovali, jak medvěd šťastně plave pryč. Zřejmě cítil stejně velkou úlevu, jako jeho zachránci. „Mohl plavat bez problémů a uháněl ke břehu,“ popsala Tricia, „stále nemůžeme uvěřit tomu, co se stalo. Jsme ohromení.“

Never dreamt we would ever do this in our life time. Out on Marshmiller Lake yesterday with Brian Hurt and Brady Hurt when we spotted this poor bear. He made it to shore after all that.

Zveřejnil(a) Tricia Hurt dne Neděle 28. června 2020

Fotografie: Tricia Hurt