Prsten z blešího trhu za 250 Kč nosila 30 let. Poté si všimla tohoto detailu a běžela za klenotnicí

Fotografie: K-trivial / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Každý by si zcela jistě přál, aby se ocitl v kůži jisté ženy, která si před několika lety koupila prsten za pár šupů. Časem však zjistila pravou hodnotu šperku a nyní je z ní milionářka.

V roce 1980 si jedna žena koupila prsten na bleším trhu v Londýně. Připadal jí neuvěřitelně krásný, a tak se rozhodla, že ho musí prostě mít. Prsten jí stál pouhých 10 liber, což byla pro ženu naprosto zanedbatelná částka. Tento šperk nosila každý den, po dobu 30 let a vykonávala s ním všechny své každodenní úkoly.

Když si prsten prohlédla, začala uvažovat o původní ceně

Jednoho dne si prsten sundala a prohlédla si ho trochu blíž. Z nějakého důvodu vzbudil její zvědavost a chtěla vědět, jestli nemá čirou náhodou vyšší hodnotu, i když jen třeba nepatrně. Vzala jej tedy ke klenotnici Jessice Wyndham, která prsten poctivě prozkoumala. Po chvíli nemohla uvěřit svým očím a byla opravdu nadšená, protože se jednalo o skutečný nález.

Její domněnka byla skutečně pravdivá

Žena si nejdříve myslela, že si s ní klenotnice jen střílí, ale ku jejímu překvapení tomu tak nebylo. Prsten stál takovou sumu, která by změnila život každému, kdo by jej dostal do ruky. Tou šťastnou byla právě tato žena, která sama tušila, že na prstenu je cosi zvláštního. Klenot sice koupila před 30 lety, ale přesto byla ráda, že se její domnění vyplatilo.

Za kolik se klenot přesně prodal?

Podle finančního a obchodního webu, byla hodnota odhadnuta na téměř 7,5 milionu NOK (16 000 000 KČ). V aukci se ale klenot prodal za 7,1 milionu NOK ( 15 200 000 KČ). Žena netrávila tolik času nad bádáním za kolik šperk přesně prodá. Už takhle byla pro ní tato částka monstrózní a věděla, že jí zajistí do konce života a další generaci rozhodně také. Všeobecně se jednalo o jedno z největších překvapení tehdejší doby a žena si samozřejmě dodnes těchto peněz užívá.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]