Obyčejná procházka mladým lidem změnila život díky překvapivému nálezu

Fotografie: Pixabay

Tento skutečný příběh je o mladých lidech, kterým v roce 2013 změnila radikálně život obyčejná procházka po Severní Karolíně. Když se však pohybovali v jednom z místních parků, narazili na něco velice neobvyklého. Pod stromem ležela záhadná plechovka, a tak se ji mladý pár rozhodl vykopat a otevřít. Muž i žena nevěřili svým vlastním očím.

Pohádkový poklad

Po otevření staré plechovky mladí lidé zjistili, že se uvnitř nachází pravděpodobně zlaté mince. Nádoba jimi byla naplněná vrchovatě. Žena s mužem tušili, že by na místě nálezu mohly ležet další staré plechovky, proto v dalším kroku prozkoumali okolí.

Fascinující bylo, že našli po důkladném zkoumání další čtyři nádoby s identickým obsahem a poslední tři vypátrali o něco později pomocí detektoru kovu.

Fotografie: IStock

Jejich pohádkový objev tedy obnášel osm plných nádob starožitných mincí. Příliš netušili, z jaké doby mince pochází a také si netroufali odhadnout jejich hodnotu, proto je vzali k znalci na posouzení. Zprvu dostali odhad ceny na 27 000 dolarů. To se ale mladému páru příliš nezdálo, a tak zvědavě pátrali dál po někom, kdo hodnotu mincí posoudí ještě jednou.

Hodnota, která bere dech

Nakonec mladý pár natrefil na odborníky, kteří staré zlaté mince ocenili na neuvěřitelných deset milionů dolarů. O tom se snad muži a ženě ani nezdálo. Nalezený poklad pocházel z let 1847 až 1890. Historikové ale netušili, kdo a z jaké země mince do Severní Karolíny přivezl a proč je vlastně ukryl v zemi. Tak jako tak, mladý pár z toho vyšel rozhodně vítězně.

Také byste chtěli najít takový poklad a co byste s ním udělali? O osudu nálezců již známo není nic, avšak je docela jisté, že dařit se jim bude více než skvěle. V přepočtu na české koruny dělá nalezený poklad 230 300 000. No posuďte sami, taková částka je přímo snová a dokáže podstatně změnit cestičky osudu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]