Pošťák pravidelně doručoval stařence zásilky. Jednoho dne slyšel z bytu volání o pomoc a tak se rozhodl jednat

Fotografie: Depositphotos

Na internetu se objevil skutečný příběh, který vezme za srdce i toho neotrlejšího jedince. Pošťák devadesátileté dámě zachránil život už jen svým příchodem. Benefitem pak bylo jejich dlouholeté přátelství.

Milý společník u kávy

Hlavním aktérem tohoto příběhu je George Hefta, který pracuje jako pošťák již desítky let. Na starost má přes 162 výdejních míst. Pravidelně také doručuje poštu starší dámě, které je úctyhodných čtyřiadevadesát let. Tato žena se jmenuje Alice Pasche. A protože ji zná George skutečně dlouhé roky, jejich vztah přerostl v přátelství.

Fotografie: Freepik

Občas si tedy u milé stařenky poseděl, popil šálek čaje a probral různé životní záležitosti. Alice se na něj samozřejmě pokaždé velmi těšila, jelikož si neměla s kým pohovořit.

Fotografie: Freepik

Volání o pomoc ženě zachránilo život

Jednoho dne však bylo všechno jinak. Alice na George nečekala jako obvykle u dveří, což bylo muži dost podezřelé. O dámu začal mít jisté obavy. Ty se ještě umocnily, když za dveřmi uslyšel volání o pomoc. Alice naštěstí nezamkla, a tak pošťák vstoupil do domu stařenky. To, co uviděl, jej šokovalo.

Čtyřiadevadesátiletá paní ležela bezvládně na zemi, a tak ji ihned přispěchal zdvihnout. Také přivolal záchrannou službu a tím ji vlastně zachránil život. Alice tvrdila, že na podlaze strávila celých dvacet hodin. Spoléhala tak na svého věrného přítele, který ji nosil poštu a noviny téměř každý den.

Fotografie: Freepik

Ocenění pro odvážného a laskavého pošťáka

Hrdinský čin pošťáka George ovšem nezůstal bez povšimnutí. Muž získal vysoké ocenění od ředitele pošty, pro kterou léta pracuje. Také je jeho jméno zveřejněno na Zdi hrdinů v sídle poštovní služby ve Washingtonu D.C. Alice se později přestěhovala do pečovatelského domu a svému milému příteli je nesmírně vděčná za záchranu života. Jejich přátelství trvá samozřejmě nadále, a i čajové dýchánky pokračují.

Zdroj: UberAlles