Detektor kovů v rukou 3letého dítěte se zapsal do dějin. Vzácný nález změnil život celé rodině

Hledání
Fotografie: Pexels

Rodiče velmi často děti berou na aktivity, které je zajímají, a to již od jejich útlého věku. Není proto divu, že i malé děti si zkusí něco neobvyklého, například hledání kovů.

Teprve tříletý James trávil svoji dovolenou v Anglii, a to spolu se svým dědečkem a otce. Společně se vydali za dobrodružstvím, jehož součástí byla i oblíbená aktivita jeho rodiny. Otec se rozhodl, že nechá i malého hocha k této zálibě přičichnout a půjčil mu hledač kovů. Chlapec díky němu ale objevil něco, co nikdo z nich nečekal.

Měla to být dětská zábava, stalo se ale něco nečekaného

Tatínek svému synovi vysvětlil, jak přístroj funguje. Aniž by tušil, že zanedlouho oblíbený zvuk uslyší, napodobil svému synovi zvuk, který přístroj vydává, jakmile se v zemi najde hledané zlato. Chlapec se s ním chvíli procházel, následně se tento zvuk doopravdy ozval. Nejen on, ale i jeho otec nebyli schopni skrývat nadšení, ihned začali v bahně kopat.

Podle webu Newly bylo toto dobrodružství pro chlapce až téměř neuvěřitelné. Nejprve byl v šoku z toho, že k hledání pokladu není zapotřebí mapa, jako tomu je zvyklý z pohádek, ke svému otci se ale přidal. Po chvíli společně narazili na vzácný zlatý medailonek, v první chvíli ani oni sami neměli tušení, jaký poklad ve skutečnosti v rukou drží.

Archeologové našli mimořádně vzácnou minci z roku 132. Při výzkumu pomáhají i dobrovolníci

Poklad, který mohl patřit králi

Na síti YouTube s nimi byl zveřejněn rozhovor, ve kterém popsali, jak se společně vydali k odborníkovi. To, co uslyší, ale nikdo z nich nečekal. Předpokládali sice, že předmět, který drží v rukou je zlato, později se ale ukázalo, že se jedná o vzácný medailonek, jehož původ sahá do 16. století. Cena takového předmětu se odhaduje na neuvěřitelné 4 miliony dolarů (92 608 000 Kč).

Zisk z prodeje tohoto předmětu se rozdělil mezi malého hocha, který jej nalezl a majitele půdy, kde byl předmět odhalen. Otec svého syna považuje za opravdového šťastlivce, jemu samotnému se nikdy nepodařilo takto hodnotnou věc najít. Nejen on sám, i mladý pár při rekonstrukci našel v podlaze nečekaný poklad. To je příběh, který jsme nedávno čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]