Při rekonstrukci koupelny našli za zdí staré milostné dopisy. Následně objevili i další dobové předměty

Fotografie: Triplec85 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

O tom, že staré domy mohou ukrývat mnohá tajemství, se přesvědčil i manželský pár, který se pustil do rekonstrukce koupelny. Za zdí našli ukrytý kus historie.

Podle deníku UPI manželský pár z Minneapolis koupil tento dům už v 90. letech. Teď se rozhodli pro rekonstrukci staré koupelny. Ještě netušili, co za poklady na ně čekají za zdí. Obyčejná oprava se tak stala dobrodružstvím a manželé usilovně pátrali po autorovi milostných dopisů, jež mohou být staré už sto let. Pohled na staré lahvičky od léků, žiletky a jiné dobové kosmetické přípravky nenechá žádného milovníka historie v klidu.

Za zdí se ukrýval kus historie

Krásný valentýnský příběh zveřejnila televize CBS Minnesota na svém youtubovém kanále. Matt a Carrie Tessmerovi se pochlubili pokladem, který se ukrýval za zdí jejich koupelny. Na stůl tak rozložili plno drobných dobových předmětů. Jsou tu léky, glycerin, růžová voda, žiletky a další produkty od značek, jež povětšinou již zanikly. Kromě toho se však za zdí skrývaly i milostné dopisy.

„Drahá Pauline, nemysli si prosím, že tě již nemiluju, protože jsem hned neodpověděl na tvůj dopis. Miluji tě stále celým svým srdcem. Půjdeš dnes večer ven? Doufám, že mě stále miluješ. Navždy tvůj John B.,“ stálo v jednom z nalezených dopisů. Jiný, podobně znějící byl zase pro dívku jménem Hazel. Manželé se snažili vypátrat, kdo by mohl být tajemným Johnem B.

Vydal se sledovat oblohu, když našel diamant za statisíce Kč. Nechá ho zasadit do snubního prstenu

Manželé se domnívají, že dopisy psal mladý chlapec

Podle stylu psaní předpokládali, že dopisy psal mladý chlapec a odhadovali, že mu mohlo být mezi 13–18 lety. Nakonec se jim podařilo vypátrat hned dva možné kandidáty na autorství. John Pavlo byl původním majitelem domu a žil tu se svou rodinou od 20. do 50. let 20. století. Jejich syn se jmenoval John a možná právě on byl autorem milostných dopisů.

Dalším kandidátem je pak jistý John Book, který se narodil ve 30. letech, ale do domu se nastěhoval až v 60. letech, kdy už byl dospělý. Manželé na půdě našli i jeho staré domácí úkoly, z čehož vydedukovali, že John Book si věci ze svého dětství uchovával. Mohl tak své staré milostné dopisy ukrýt v koupelně, protože mu bylo líto je vyhodit?

„Ráda bych znala příběh za tím a také to, proč dopisy nebyly doručeny a proč skončily ve zdi naší koupelny,“ řekla paní Tessmerová v reportáži. Ve videu níže se můžete podívat, co všechno tajemný střadatel nechal budoucím generacím na památku. Na SvětěKreativity se můžete také podívat na jiné překvapivé tajemství, které ukrýval starý dům.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]