Vydal se sledovat oblohu, když našel diamant za statisíce Kč. Nechá ho zasadit do snubního prstenu

Fotografie: Mliz2000 / Creative Commons / Attribution 4.0

Výlet do USA se mu nakonec královsky vyplatil. I když sem přijel původně za jiným účelem, z cesty si odvezl cenný diamant, který našel při procházce v Diamantovém kráteru.

O této raritní události informoval francouzský deník CharenteLibre. Muž žijící v Paříži si jel do USA splnit svůj sen. Chtěl se zúčastnit startu rakety na mysu Canaveral. Přijel však dříve, a tak se jako amatérský hledač pokladů vydal ještě do Státního parku Crater of Diamonds. Zde je veřejnosti povoleno za nízký poplatek zkoušet své štěstí a hledat diamanty, které se tu stále ještě ukrývají.

Chtěl vidět start vesmírné rakety

42letý Julien Navas se začátkem ledna vydal na cestu z Paříže do Spojených států. Chtěl se zúčastnit startu rakety Vulcan Centaur z mysu Canaveral na Floridě. Do startu mu však zbýval ještě nějaký den, proto se rozhodl navštívit Státní park v Arkansasu, jenž je opravdu výjimečný. Podle Wikipedie se jedná o území přibližně 15 hektarů, na kterých je veřejnosti povoleno hledat diamanty.

Ty se tu objevily díky výbuchu sopky před miliony lety, jejíž magma je vyneslo na povrch. Na první diamanty se tu narazilo v roce 1906 a vypukla tu doslova diamantová horečka. Ačkoliv většina vzácných kamenů už skončila v rukou šťastlivců, stále se tu dá ještě něco najít. Jak dokazuje právě Julien Navas, jenž si rovněž zaplatil vstup do parku za přibližně 250 Kč a mohl celý den hledat.

Dal na radu místního muže a to se vyplatilo

Dopoledne strávil přesýpáním všudypřítomného bahna, odpoledne však zvolil jinou strategii. Jeden místní mu poradil, že by se měl jít jenom projít a hledat zrakem. Poslechl jej a po tříhodinové procházce ho opravdu na zemi zaujal čokoládově zbarvený kamínek. Vypadá jako křemen, ale jeho lesk je fascinující. Muž, se kterým předtím mluvil, mu potvrdil, že jde skutečně o diamant.

Jeho úspěšný nález s ním oslavili i místní „štamgasti“. Později mu park vystavil k diamantu rovněž certifikát, bez něhož by jej nemohl nechat opracovat. Julien přesně věděl, so s diamantem udělá. Jednu část nechá vybrousit do prstenu pro svou snoubenku, zbytek věnuje své tříleté dceři. Skutečná hodnota diamantu je však stále nejasná.

Muž omylem za 800 Kč koupil doslova poklad. Všiml si detailu, díky kterému se prodal za 15 000 000 Kč

Jedná se o 7,46karátový diamant. Bude však záležet na lomech a nečistotách, jež odhalí až brusič. Odborníci, kteří dobře znají toto naleziště, odhadují, že jeho hodnota se bude pohybovat v přepočtu ve stovkách tisíc korun. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném případu. Na stejném místě se před časem poštěstilo i malé holčičce, která rovněž našla vzácný drahokam.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]