Na bleším trhu koupila za 280 Kč prsten. O 30 let později změnil celý její život, ukrýval drahocenné tajemství

Fotografie: Depositphotos

V roce 1980 si jedna žena koupila prsten na bleším trhu v Londýně, připadal jí neuvěřitelně krásný, a tak se rozhodla, že si ho koupí. Stál 10 liber, asi 280 korun.

Prsten nosila každý den po dobu 30 let a vykonávala s ním všechny své každodenní úkoly. Jednoho dne si prsten sundala a prostudovala si ho trochu blíže a byla trochu zvědavá a chtěla vědět, jestli za něco stojí. Vzala jej ke klenotnici, která prsten prozkoumala trochu blíže, a byla opravdu nadšená, protože se jednalo o skutečný nález, který se vám poštěstí maximálně jednou v životě.

Chtěla jej prodat kvůli matce

Pětapadesátiletá Debra Goddardová si prsten vyzvedla před více než třemi desetiletími v domnění, že je ze skla – ale když se na něj podívala u klenotníka, zjistila, že se ve skutečnosti jedná o 26,27karátový diamant. Prsten Debra celá léta nosila na ruce jako obyčejný šperk, ale jelikož se její matka dostala do finančních problémů a přišla téměř o všechny peníze, rozhodla se Debra, že ji pomůže a zkusila štěstí, které vyšlo!

V naději, že by prsten mohl mít cenu několika set liber, ho Debra vzala ke klenotníkovi, který ho prohlédl a sdělil jí dobrou zprávu. Debra řekla deníku Sun: „Když jsem šla ke klenotníkovi, málem omdlel a řekl: ‚Víte, co to je? Je to diamant. Seděla jsem celou noc, dívala se na něj a přemýšlela, co mám dělat.”

30 let nosila na ruce poklad

Diamantový prsten, který byl zakoupen ve výprodeji aut za necelých tři sta korun, byl v aukci prodán za více než 18 a půl milionu korun.  Původně se očekávalo, že šperk ve tvaru polštářku vynese až 9 milionů korun, ale nakonec byl v Londýně v aukční síní Sotheby’s vydražen za více než dvojnásobek této částky. Prsten, pojmenovaný „Tenner“, byl zakoupen v 80. letech minulého století ve výprodeji.

Fotografie: Piqsels

Předpokládá se, že 26,27karátový diamant byl vybroušen v 19. století, ale jeho historie a způsob, jak se dostal do prodeje, není znám. Majitelka předpokládala, že jde o ozdobný bižuterní šperk, a neměl představu o jeho hodnotě. Nedávno byl potvrzen Americkým gemologickým institutem (GIA) jako pravý diamant.

„Všichni, kteří by se ocitli na mém místě, by byli naprosto převálcováni. Prsten stojí velkou sumu, která totálně může změnit celý váš život. A změní váš život bez ohledu na to, z jakého původu jste,“ řekla majitelka prstenu. Podívejte se na video prstenu níže a sdílejte příběh se svými přáteli.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*