Výhra 250 milionů v loterii zničila manželskému páru život. Stali se odstrašujícím příkladem pro snílky

Fotografie: Depositphotos

Velká výhra v loterii nemusí být takové terno, jak by se mohlo zdát. Manželský pár se svěřil, že někdy litují, že si výhru přišli vůbec vyzvednout.

Každý si jistě někdy představoval, jaké by to bylo vyhrát opravdu velkou částku peněz. Některým lidem se tento sen opravdu splnil. Jsou však tito lidé šťastnější? Manželský pár, který vyhrál ve Sportce 250 milionů, prozradil, jak se jejich život změnil. Pocit štěstí a euforie z tak velké sumy peněz se u nich prý nikdy nedostavil. I studie naznačují, že tito lidé nejsou o mnoho šťastnější než běžná populace.

Chtěli se podělit, ale nevyhnuli se hádkám a výčitkám

Život se jim obrátil vzhůru nohama v listopadu 2019. Jejich tiket totiž vyhrál nejen první výhru v hodnotě 29 milionů korun, ale trefili také hru Šance za 250 milionů korun. Manželé po tomto zjištění zůstali spíše v panice a šoku. Schůzku v sázkové kanceláři si domluvili až po třech dnech. Ani oni, ani jejich rodiče, kterým se svěřili, nemohli spát. Výhru si nakonec v maximální diskrétnosti přišli vyzvednout.

Rozhodli se, že se o výhru podělí se svojí rodinou i přáteli. Jeden by čekal, že všichni budou spokojení, protože se zbaví dluhů na hypotékách a dalších závazků. Ne všichni jim však byli vděční. Začalo se řešit, kdo kolik dostal peněz, a někteří se cítili ublíženě, že dostali málo. Nakonec se rozhodli vše zprůměrovat, aby všichni dostali stejně. Mnoho peněz také investovali do dobročinných projektů a podpořili začínající firmy.

Před rekonstrukcí domu ho políbila Štěstěna, díky které o centimetr unikl tragickým následkům

Výherci nejsou o moc šťastnější než obyčejní lidé

Zatímco chudí lidé jim peníze závidí, ti bohatí zase poukazují na to, že oni museli svá podnikání těžce budovat, zatímco jim peníze spadly do klína. „Spíše se čím dál víc objevovaly a pořád objevují chvíle, kdy si říkáme: Měli jsme se na to vykašlat a nic si nevyzvedávat,“ citoval Blesk výherkyni. Manželé se snaží žít anonymně: „Čtyři roky se schováváme, přestože jsme nikomu nic neudělali.“

Fotografie: Depositphotos

Tento manželský pár, zdá se, přistoupil k výhře velmi zodpovědně. Mnohem častější jsou případy, kdy se tito rychlí milionáři z takových peněz zblázní. Začnou je utrácet za nesmyslné luxusní věci a často se nevyhnou zneužívání návykových látek. Existuje mnoho případů lidí, kteří po velké výhře skončili na mizině, a ještě se museli léčit z nejrůznějších závislostí. Web EccentricClub také poukázal na fakt, že podle studií nejsou tito lidé výrazně šťastnější než jiní.

Zatímco výherci v loteriích udávali svou průměrnou míru štěstí na škále 4 z 5, obyčejní lidé měli průměr 3.8 z 5. Je tak otázkou, jestli má vůbec smysl po tak velkých penězích toužit. Na SvětěKreativity se můžete podívat na příběh ženy, která vyhrála obrovskou sumu peněz. To ji však dostalo do kolečka nešťastných událostí a žalob. Dnes nemá z výhry nic a vrátila se do práce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]