Školník našel přes 60 let starou aktovku, která uvízla mezi skříňkami. Její obsah byl jako časová kapsle

Fotografie: Raimundo Pastor / Creative Commons / Attribution 2.0

Když prováděl údržbu školního vybavení, objevil za skříňkami zapadlou starou tašku. Ukázalo se, že tam leží více než 60 let. Její obsah dal nahlédnout do života tehdejších teenagerů.

Mnoho lidí fascinuje probírat se věcmi ze starých časů. Černobílé fotografie nebo ručně psané dopisy, které objevíte v zaprášené krabici na půdě, se vždycky jeví jako malý poklad. Školník, jenž prováděl běžnou údržbu školních skříněk, na takový poklad také narazil. Velmi zachovalá brašna byla více než 60 let zaseklá v prostoru, ke kterému se dostal až on.

Hned jak tašku uviděl, věděl, že to bude speciální nález

Jak se podařilo, že taška na toto místo zapadla a nikdo si jí za ta léta nevšiml, je záhadou. Při běžné kontrole školních skříněk se mu u jedné z nich nepozdával zvuk, něco v ní spadlo a uvolnilo se. Musel si donést nářadí, aby spravil uvolněnou zadní desku. Když ji však odstranil, zjistil, že se za ní ukrývá velmi stará červená kabelka.

Bylo mu hned jasné, že to je nález, který bude všechny zajímat, a tak ji odnesl za svými kolegy. Když tašku otevřeli, našli v ní zelenou peněženku, v níž byl starý studentský průkaz na jméno Patti Rumfola. Zjistili, že tato dívka zde ukončila studium v roce 1960. Tedy v době, kdy byl nejpopulárnějším člověkem na hudební scéně Elvis Presley.

V tašce byla malovátka i staré žvýkačky

Kromě toho se v tašce nacházely všechny nezbytnosti, které 15letá dívka potřebuje. Pleťový pudr, dvě rtěnky, stará plátková žvýkačka v retro obalu, tedy alespoň z dnešního pohledu. Všichni se hned zapojili do pátrání, aby mohli tašku předat původní majitelce. Pátrali na internetu, telefonovali a dávali zprávy na Facebook.

Bohužel se však dozvěděli, že majitelka tašky zemřela již v roce 2013. Podařilo se jim však nakonec spojit s jejími dětmi. Těch bylo celkem pět a z tohoto starého nálezu měly neuvěřitelnou radost. Jedna z dcer byla nadšená a zároveň poznamenala, že je hrozná škoda, že už to nemohou mamince ukázat.

Každý si však vzal z maminčiny staré peněženky jednu minci na památku. Sourozenci také řekli, že jejich maminka by byla úplně vedle, kdyby viděla svoji starou červenou kabelku po všech těch letech. Nesmírně děkovali nálezcům, že je zkontaktovali a tašku jim předali. Je to úžasná sonda do života tehdejšího teenagera. Mají tak na svou zesnulou maminku jednu neuvěřitelnou retro vzpomínku navíc.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*