Žena uklízela dům po zesnulém otci. V jeho pracovně našla aktivní granát, pro který přijela armáda

Fotografie: Depositphotos

Žena společně s ostatními členy rodiny vyklízela starý dům po svém zesnulém otci, když všechny čekal obrovský šok. Na místě musela zasahovat policie i armáda.

Úklid domů může poskytnout možnost najít dávno zapomenuté věci nebo i nikdy neobjevené předměty, ať už ztracené, nebo záměrně schované. Často se jedná o předměty nostalgické hodnoty, někdy se však může stát, že nálezy mohou vzbudit obavy. O tom ví své žena, která vyklízela dům po zesnulém otci. Nakonec na místo musel dorazit armádní sbor.

Dceru čekal při probírání pozůstalosti šok

Kedrin Simms Brachman společně s ostatními členy rodiny vyklízela dům po svém zesnulém otci Franku Simmsovi. Zdánlivě obyčejný úklid se však změnil v obavu o vlastní život, jak uvádí web UPI. „Když jsme vešli do tátovy pracovny s nářadím, kam jsme snad nikdy dříve nevstoupili, protože to bylo jeho posvátné místo, otevřela jsem skříňku a našla granát,“ vzpomíná Kedrin.

Nakonec si vzpomněla, že už ho u svého otce viděla, ale myslela si, že se ho již dávno zbavil. Je to už více jak 30 let zpět, kdy ho její otec přinesl domů od Kedrinina dědečka. Všichni jsme ho žádali, aby se ho co nejdříve zbavil, a mysleli jsme si, že to skutečně udělal, ale jak se zdá, neudělal. Dokonce jsme se s ním několikrát stěhovali.“

Policie dopadla muže ve vykrádaném domě. Našli ho v momentě, kdy si zde odskočil na toaletu

Musel dorazit armádní sbor

Kedrin si nebyla jistá, co v takové situaci dělat, poradila se se svou sestrou a společně zavolaly na policii. Ta přijela granát zdokumentovat a zároveň rodině oznámila, že bude potřeba zavolat ozbrojené síly. Ty potvrdily, že přestože byl granát starožitný, byl aktivní, což je velice vzácné, píše server Montreal CTVNews.

„Byl neporušený. Měl detonátor. Museli ho zajistit. Naložili ho do svého náklaďáku a odjeli,“ cituje web Kedrin. Incident doplnil legendu o jejím otci, který byl v rodině i mezi přáteli znám jako jedinečná osoba. S podobnými předměty není radno si zahrávat, především děti by měly být ušetřeny kontaktu s nimi. Již jsme psali na SvětěKreativity o studentovi základní školy, který přinesl do třídy granát a způsobil tak veliký rozruch.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]