Zděděná garáž skrývala poklad v podobě automobilového veteránu nedozírné hodnoty

Automobilový veterán, to je sen mnoha lidí. Někomu však může spadnout do klína úplně náhodou, stačí jenom správné dědictví. Tak tomu bylo i v případě tohoto muže, který měl babičku, se kterou měl krásný vztah. Jak ale po její smrti zjistil, ta měla jedno tajemství, o kterém nikomu neřekla. Pro něho to bylo tajemství příjemné.

Přenechala mu garáž

Když starší člověk umře, zanechá za sebou určitý majetek. Obvykle není nijak velký, což se zdálo i v tomto případě. Babička totiž svému vnukovi odkázala garáž. Nikdy nemluvila o tom, že by v ní snad mělo být auto, stejně jako nepředpokládal, že v ní bude něco jiného než haraburdí. A to i podle toho, kde daná garáž stála a v jakém byla stavu. Říkal si, že by se bez takového dědictví klidně i obešel. Ale když už ho měl, co mu zbývalo.

Podíval se do ní

Jednoho dne se přece rozhodl, že se do garáže podívá. Že ji alespoň vyklidí a že si z ní udělá dílnu, nebo jiný prostor. To co zde však uviděl, to mu jasně vyrazilo dech. Bylo zde staré, zaprášené a dost zanedbané auto. Už na první pohled ale bylo jasné, že to je automobilový veterán. A on to nechápal, jelikož jeho babička o něm nikdy nemluvila a najednou ho viděl před sebou. I když autům moc nerozuměl, tak stejně jako každý, když vidí něco podobného, ví, že to bude zajímavý kousek.

Nechal si ho ocenit

Když se kdekoliv najde automobilový veterán, a je jedno v jakém je stavu, je jistá jedna věc. Jde o něco, co má určitě velkou hodnotu. Ta, která byla odhadnuta, však vnukovi zemřelé babičky vyrazila dech. V odkázané garáži totiž stál vůz s označením Atalante Bugatti 57S. když došlo k jeho ocenění, nový jeho majitel nemohl uvěřit. Odhadní cena je mezi sedmi až devíti miliony euro. Jeho babička byla ohromně bohatá, jenom o tom netušil. A kdo ví, možná o ceně vozu neměla tušení ani ona sama. Možná věděla, že zde auto je, ale jakou má cenu tušit nemohla.