Věrný pes vyhlížel svého páníčka celé čtyři roky u silnice

Fotografie: Freepik

Pes je věrný a nejlepší přítel člověka. Tak to bylo již historicky a je to i dnes. Mnozí lidé si psy pořizují do rodin, v kterých jsou plnohodnotnými členy. Odborníci dokonce zjistili, že psí přítomnost má na lidské zdraví velmi pozitivní účinky. Velmi známá je i oddanost těchto čtyřnohých „kamarádů“, kterou dokazuje tento dojemný příběh z Thajska. V roce 2015 údajně vyskočil neznámý pes svému pánovi z auta. Ten si toho nevšiml a jel dál. Pak se ti dva čtyři roky neviděli.

Odhodlaný psí přítel

Opuštěný pes byl v Thajsku spatřen u rušné silnice ve čtvrti Mueang. Podle všeho zde setrvával od roku 2015 a až v roce 2019 se pokusil jeho pána vypátrat jistý muž jménem Anuchit. Když do médií zveřejnil fotografie psa s dotazem, zda jej někdo nehledá, přihlásila se na výzvu Saowalak, žena, která se snažila ztraceného pejska již zachránit a jeden čas ho měla i doma a krmila ho.

Jenže jí utekl opět na místo, kde jej našla. Vypadalo to, že skutečně stále čeká, až se jeho majitel na místo vrátí a odveze jej konečně domů. Anuchit se ale nevzdával a hledal případného páníčka dál. Po delší době zafungovala síla sociálních sítí a muži se ozval Noi, údajný majitel psa.

Dojemné setkání po čtyřech letech

Anuchit tedy skutečně vypátral majitele neznámého psa. Také se dozvěděl, že se jmenuje BonBon. Noi samozřejmě přijel za svým čtyřnohým „kamarádem“ na místo, kde se mu naposledy před čtyřmi lety ztratil. I když byl pes nadšený ze shledání s páníčkem, už nebyl takový jako předtím. Během dlouhé doby totiž poněkud zdivočel a začal přírodu v okolí silnice vnímat jako svůj domov. Proto si ho nakonec Noi neodvezl domů.

Slíbil ale, že bude BonBona navštěvovat co nejčastěji, nosit mu krmení, stejně jako Saowalak, která si jej za tu dobu také zamilovala. Z BonBona se stal pes milující svobodu. Přesto je velmi dojemné, že byl schopný čekat na svého majitele tolik let.

Příběh věrnosti a věčné lásky

Tento reálný příběh není jediný, jenž je spojovaný s psí věrností a oddaností. Velmi známý je ten o psovi pojmenovaném Hačikó, který byl věrným společníkem svému pánovi profesorovi Uenovi v Japonsku.

Jejich „přátelství“ neukončila ani smrt muže. Milující pes docházel na místo jejich posledního shledání celých deset let a očekával jeho návrat. Bohužel se nikdy nedočkal. Tamější lidé nakonec nechali postavit na počest oddaného pejska bronzovou sochu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]