Monika (35): Patnáct let jsem skrývala velké životní tajemství. Až při zásnubách jsem přiznala osudovou pravdu

Fotografie: Monika Mowová

Hlavní aktérkou tohoto příběhu je mladá a krásná žena jménem Monika Mowová. Ta celých patnáct let skrývala jedno velké tajemství. Až příchod spřízněné duše do jejího života všechno změnil. Když poznala osudového muže Briana, rozhodla se, že odhalí pravdu.

Nemoc, která mladé ženě změnila život

Krásná žena, které nic neschází, možná byste tak Monika posoudili, když se na ní podíváte na fotografiích. Avšak tato mladá dáma si prožila během svého dospívání peklo. Diagnostikovali jí totiž alopecii totalis (česky řečeno plešatost). Tato nemoc tedy způsobuje vypadání vlasů na celé hlavě. Změny tohoto rázu jsou zpravidla nevratné. Proto zejména pro ženy může být alopecie psychicky nezvladatelná.

Monika tento estetický problém řešila celých patnáct let tak, že nosila velmi zdařilou paruku. Nikdo tak vůbec netušil, že nemá vlasy. Její tajemství ji však po celé roky svazovalo a až zasnoubení s Brianem změnilo její názor. Rozhodla se tak, že půjde s pravdou ven.

Fotografie: Monika Mowová

Předsvatební focení s překvapením

Když se mladí zamilovaní lidé zasnoubili, dohodli se s fotografem na zhotovení předsvatebních fotografií v přírodě. Monika si ale po pár snímcích sundala z hlavy paruku a všichni včetně jejího snoubence byli u vytržení. Brian obdivoval její odvahu a ocenil, že mu své tajemství odkryla. Byl to akt významné důvěry a lásky. Nutno říct, že mladé ženě to sluší i bez vlasů.

Nyní tedy může tento krásný pár žít bez jakýchsi kostlivců ve skříni. Je na nich vidět ohromná oddanost a spřízněnost. Tento příběh je odrazem toho, že na vzhledu nezáleží. Daleko důležitější je to, co člověk chová ve svém srdci.

Fotografie: Monika Mowová

O alopecii všeobecně

Alopecie je autoimunitní onemocnění, ke kterému zpravidla dochází kolem dvacátého až čtyřicátého věku života. Nemoc se dělí na několik druhů a vyskytuje se jak u mužů, tak i u žen. Nejrozsáhlejším postižením pokožky hlavy je právě alopecie totalis, což je kompletní ztráta vlasů.

Ohroženější skupinou pro vznik plešatosti jsou lidé, kteří mají citlivější povahu a snadno propadají emocím, depresím, úzkostem a stresu. Alopecie se obvykle léčí podáváním kortikoidů a někdy se přistupuje i k hormonální léčbě. Dobré účinky má leckdy i alternativní medicína. Účinné mohou být doplňky stravy s obsahem zinku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]