Zbavit se barvy na kůži, která ulpěla po barvení vlasů, není zas tak složité

Barvit si doma vlasy je dnes běžnou záležitostí. A vzhledem k momentální situaci, kdy nebylo možné navštívit kadeřnictví, to zkusili někteří i poprvé a možná ne naposledy. Pokud však nemáte nikoho, kdo by vám s nanášením barvy pomohl, může mít takové barvení určité vady. Jednou z nich je, když se vám barvící směs, která by měla barvit vlasy, dostane i na kůži. Mnohdy může být člověk sebevíc opatrný, přesto se tomu nevyhne.

Ostatně to se stává i zručným kadeřnicím, když zapomenou použít ochranný balzám na pokožku. Nejlepším řešením je tedy prevence. Stačí si nejdříve stáhnout vlasy do culíku nebo použít čelenku a sčesat vlasy dozadu. Pak namazat krk v zadní části, oblast kolem uší, spánky a čelo vazelínou či nějakým mastným krémem. Pokud se přeci jen stane, že vaše kůže zůstane po smytí barvy a umytí vlasů zabarvená, budete muset vynaložit větší úsilí a barvy se zbavit. Jak na to, to vám poradíme právě dnes.

Jak smýt barvu na vlasy z kůže

  • Pokud si všimnete zabarvené kůže hned, stačí většinou použít jen tekuté mýdlo. Naneste mýdlo na zabarvené místo a masírujte, dokud flek nezesvětlí, pak pomocí vatového tamponu smyjte mýdlo čistou vodou a utřete suchým ručníkem.

  • Místo mýdla můžete použít také mastný pleťový krém a pomocí vatového tamponu skvrnu setřít. Možná to nepůjde na ten šup, ale čerstvé fleky se ještě nestihly zažrat do pokožky, tudíž při troše snažení by měla barva z kůže zmizet.

  • Další možností vedle mýdla a krému je použití toaletní vody na lihové bázi. Stačí namočit do toaletní vody vatový tampon a třít flíček, dokud nezmizí. Ovšem utírejte jemně, příliš nedřete. Pak omyjte místo čistou vodou a utřete dosucha.

  • To však není ještě vše. Pokud nepomohlo mýdlo, krém ani toaletní voda, zkuste trochu zubní pasty. Na silně zažranou barvu do kůže můžete použít i ten nejjemnější zubní kartáček, ale postačit by měl opět vatový tampon.

  • A ještě jeden tip pro vás máme. Potřebovat budete malou mističku, jedlou sodu a trochu vody. Vytvořte z vody a jedlé sody kašičku a tu použijte na smytí skvrn. U této metody buďte však opatrní a nemějte sodu na pokožce obličeje příliš dlouho, aby nedošlo k reakci, mohlo by to štípat. Veškeré uváděné metody můžete použít samozřejmě i na barvu, která vám ušpinila ruce.

Fotografie: Pixabay