Domácí pleťové masky pro suchou pokožku, které zima dala zabrat

Suchá pokožka vyžaduje citlivou a zvýšenou péči. Má sklony k předčasnému ochabování a stárnutí. Obzvláště zima je pro tento typ pokožky velkou zatěžkávací zkouškou. S příchodem jara je potřeba suché a citlivé pokožce pomoci, jelikož až ze 40% ovlivňuje vznik různých kožních nemocí. Své pokožce můžete pomoci tak, že jednak obohatíte jídelníček o vitamíny a minerály (zejména vitamín C). Dále pak pomocí venkovních aktivit, kdy povzbudíte krevní oběh a tělo bude snadněji bojovat s toxiny, vhodnou kosmetikou a samozřejmě pleťovými maskami.

Můžete mezi sebou střídat různé suroviny a dopřát tak pokožce pokaždé jiné živiny. Přinášíme vám seznam potravin, které se hodí k přípravě domácích pleťových masek.

Avokádo + med

Toto ovoce dodává živiny nejen zevnitř, ale také zvenku. Budete potřebovat polovinu velmi zralého a měkkého avokáda a ¼ šálku medu. Rozmačkejte avokádo v misce a přidejte med. Důkladně promíchejte ingredience a poté naneste na obličej a krk, nechte působit 10 až 15 minut a opláchněte.

Jogurt, banán, med

Zde je další úžasná kombinace, která určitě oživí vaši suchou pokožku. Budete potřebovat lžíci medu, banán a jogurt. Vložte všechny tyto ingredience do mixéru a míchejte, dokud nevytvoří pastu. Naneste pastu na obličej rovnoměrně a nechte ji působit 20 minut nebo dokud směs zcela nevyschne. Opláchněte teplou vodou.

Mléčná pleťová maska

Tato obličejová maska se používá už celé věky. Mléko je známé svou schopností vyživovat pokožku, což z ní dělá dobrou volbu pro ty, kteří mají suchou pokožku. Smíchejte lžíci tekutého medu, lžičku sušeného mléka, 2 kapky organického esenciálního oleje a lžičku aloe vera gelu a důkladně promíchejte. Naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Opláchněte masku teplou vodou.

Nemáte-li po ruce esenciální olej ani aloe vera gel, smíchejte mléko, med a pár kapek jakéhokoliv oleje: kokosový, olivový, avokádový.

Ovesná pleťová maska

Pro tuto masku budete potřebovat jogurt, olivový olej, rozmixované ovesné vločky, med a včelí pyl (volitelné). Smíchejte všechny ingredience v malé misce a naneste na obličej. Nechte masku působit 10 minut a poté ji opláchněte. Poté můžete pokožku hydratovat arganovým olejem pro dosažení lepších výsledků.

Domácí peeling na obličej

Před nanesením pleťové masky je vhodné pokožku důkladně očistit a použít jemný/šetrný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a zaručí, že živiny z pleťové masky prostoupí do hlubších vrstev. Na domácí peeling můžete použít: jemně mletou kávu (klidně lógr), cukr, rozmixované ovesné vločky, jedlou sodu.

Fotografie: Pixabay