Jednoduché obličejové cviky proti vráskám. Udržte svůj obličej krásně mladý po dlouhá léta

Fotografie: Freepik

Jednoduchý návod na pevnou pleť bez vrásek. Nepotřebujete drahé krémy ani séra za tisíce korun. Díky těmto účinným cvikům se vrásky redukují a vaše pleť bude vypadat mladě a pružně.

Pravděpodobně každá žena touží pro věčně mladé a krásné pleti jako ze žurnálu. Pravda je však taková, že ať už se to někomu líbí nebo ne, každý stárne a podléhá vlivu času, který se tak neúprosně žene vpřed. Jeho první známky se navíc velmi často zrcadlí zrovna v obličeji, a to v podobě vrásek a snížené pružnosti pleti. Díky těmto jednoduchým cvikům se však tyto projevy dají limitovat a vaše pleť bude opět zářit a bude působit mladistvým dojmem.

Známky strnutí na pleti

Na pleti se známky stárnutí často objevují mnohem dříve než na jiných částech těla. Je to způsobeno tím, že naši pleť každodenně vystavujeme nejrůznějším vlivům, jako je sluneční záření, povětrnostní podmínky, ale také nejrůznější druhy kosmetiky a make-upu. Pleť je proto zatěžovaná a časem se na ní začnou projevovat vrásky, ale také její povadnutí, či dokonce pigmentové skvrny.

Fotografie: Freepik

Je proto velmi důležité o pleť každý den řádně pečovat a věnovat jí potřebnou péči. K té patří samozřejmě správná hygiena, hydratace, ale také používání opalovacího krému a jiných vyživujících látek, které jí dodají to, co potřebuje. Mimo to jsou důležité také stravovací návyky, jež naši pleť ovlivňují více, než se zdá. Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály je základ a je potřeba také nezapomínat ani na pravidelný pitný režim.

Obličejová jóga proti známkám stárnutí

Kromě dodržování výše zmíněných věcí je však důležité také obličej pravidelně procvičovat. Díky tomu se totiž pleť správně prokrví, bude pevnější a zachová si svou přirozenou pružnost. Ta poté mnohem lépe bojuje s tvorbou vrásek, a napomáhá tak k jejich eliminaci. Toto cvičení se nazývá obličejová jóga, a je dobré ji zařadit do svého každodenního harmonogramu. Z jakých cviků se skládá a jak správně na to?

Fotografie: Freepik

Rotace očí

Prvním cvikem obličejové jógy je rotace očí. Ta slouží k eliminaci drobných vráskových vějířků, které vznikají zejména v koutcích očí a v jejich těsné blízkosti. Celý cvik je velmi jednoduchý a provedete ho tak, že se nejdříve budete očima dívat zleva doprava a opačně, bez toho, abyste hnuli jinou částí obličeje. Zkuste to provést alespoň 10krát na každou stranu a poté se stejným způsobem podívejte nahoru k obloze a zpět dolů na zem. Opět opakujte asi 10krát.

Výraz překvapení

Dalším cvikem, který je zaměřený na procvičení svalů očního okolí, je také výraz překvapení. Zároveň jím procvičíte i svaly čela. Nejedná se však o nic těžkého a jednoduše stačí, když pořádně otevřete oči dokořán, jako při největším překvapení. Celý cvik navíc ještě umocníte tím, že na čelo položíte prsty a při napnutí jimi zlehka srovnáte záhyby, které by na něm mohly zůstat. Opakujte zhruba 15krát každý den a brzy se dočkáte kýženého výsledku.

Fotografie: Freepik

Úsměv s neviditelnými rty

Tato část obličejové jógy je zaměřená na svaly kolem úst a také svaly poblíž lícních kostí. Stačí tedy, když těsně semknete rty tak, aby nebyly vidět, a na oba koutky položíte prst, kterým kůži mírně přitlačíte. Poté stačí, když se pokusíte usmát a budete se snažit koutky rtů zvednout. V této napnuté poloze zůstaňte zhruba 3–5 vteřin a poté uvolněte. Opakujte 10krát.

Ústa do O

K dalším velmi jednoduchým cvikům zaměřeným na ústní okolí patří také tento. Stačí pouze, když pomocí rtů vytvoříte písmeno O, které si jako pomůcku můžete vyslovit. V této poloze rty držte zhruba 5 vteřin a poté uvolněte. Vraťte se do výchozí polohy a celý cvik zopakujte přibližně 10krát podle potřeby.

Fotografie: Freepik

Kombinovaný cvik

Kombinovaný cvik na celý obličej souběžně procvičuje svaly čela, očního i ústního okolí. Jak tedy na to? Nejdříve si ruce položte na hlavu a mírně napněte pokožku na konci čela. Poté zároveň vytvořte pomocí rtů písmeno O, napněte svaly čela a očima, které jsou dokořán otevřené, se podívejte dolů. Jedná se o komplikovanější cvik a je potřeba ho zopakovat vždy zhruba 20krát po sobě.

Vypláznutý jazyk

Posledním cvikem obličejové jógy je cvik, jenž slouží k zpevnění kůže brady, která je tak mnohem méně ochablá. Prvním krokem tohoto cviku je vypláznutí jazyku směrem nahoru. Když máte hotovo, pomalu vystrčte bradu a celý obličej otočte doleva, kde vyčkejte zhruba 5 vteřin. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte na druhou stranu. Cvičení věnujte celkem zhruba 10 opakování.

Fotografie: Freepik

Rolování rtů

Dalším skvělým cvikem, který napomáhá k redukci vrásek ústního okolí, je také rolování rtů. Stačí pouze mírně otevřít ústa a poté natáhnout pokožku tak, aby rty směřovaly dovnitř do úst a zarolovaly se tak. Pokožku poté držte zhruba 10 vteřin pořádně napnutou a po uvolnění celý postup zopakujte zhruba 10krát.

Zdroj: Femina

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]