Díky jedlé sodě vaše pleť omládne o 10 let. Prozradíme, jak ji používat

Jedlá soda je malý zázrak, který vám dokáže v mnoha ohledech usnadnit život. O jejím použití při úklidu už jste nejspíš slyšeli. Nyní prozradíme, jak ji použít při péči o pleť.

Všestranné využití jedlé sody je už téměř legendární. Možná jste ale ještě neslyšeli o tom, že může prospět vaší pokožce, a to hned několika způsoby. Nejlepší z nich je její schopnost zabraňovat pocení a tělesnému pachu, stejně jako odstraňování odumřelých kožních buněk, díky čemuž se skvěle hodí pro použití do pleťových masek.

Skvělé účinky jedlé sody pro vaši krásu

O těchto schopnostech hydrogenuhličitanu sodného neboli jedlé sody jste dosud možná neměli ani tušení. Odteď už si ji nejspíš budete, stejně jako my, kupovat hned v kilových baleních, doma jí totiž nikdy není dost.

Fotografie: Pixabay

Přírodní deodorant s jedlou sodou

  • 4 lžíce jedlé sody
  • esenciální olej s vaší oblíbenou vůní

Jedlou sodu smíchejte s několika kapkami esenciálního oleje s vaší oblíbenou vůní. Některé druhy dokonce podporují i účinky sodného deodorantu a zvyšují pocit svěžesti. Zvolte třeba mátu, eukalyptus, levanduli nebo lotosový květ. Vzniklou pastu aplikujte do podpaží, které s ní chvilku masírujte. Tím odstraníte bakterie, které jsou hlavní příčinou nepříjemného pachu.

Tento deodorant udrží vaše podpaží svěží po dobu několika hodin. Pokud chcete, můžete smíchat sodu s včelím voskem a naplnit ji do speciálních dávkovačů na tuhé deodoranty, abyste si mohli svůj přírodní deodorant nosit všude s sebou.

Sodná koupel proti mastné pokožce, vyrážkám a pachu

  • 1 malý hrnek jedlé sody
  • květy levandule nebo levandulový olej

Do vany plné horké vody nasypejte jeden hrnek jedlé sody a přidejte květy levandule nebo pár kapek levandulového esenciálního oleje a naložte se do této lázně alespoň na 30 minut. Tato lázeň pomůže odstranit nepříjemný tělesný pach, odstraní nadbytečný kožní maz a pomůže léčit akné i různé drobné vyrážky.

Fotografie: Pixabay

Omlazující pleťová maska s jedlou sodou

  • 1 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíce jablečného octa
  • med
  • ½ citrónu
  • ½ sklenice vody

Do půl sklenice vody nalijte jablečný ocet a šťávu z polovinu citrónu. Do jiné misky nasypejte trochu jedlé sody, přidejte k ní lžíci medu a pomalu za stálého míchání přilévejte vodu s octem a citrónovou šťávou, dokud nezískáte homogenní pastu.

Umyjte si obličej, abyste odstranili zbytky make-upu a vysušte jej měkkým ručníkem. Sodnou pastu naneste rovnoměrně na celý obličej a nechte ji 5 až 10 minut působit. Poté masku smyjte teplou vodou a poté pleť omyjte trochou ledové vody, abyste uzavřeli póry. Vaše pokožka získá zpět přirozený lesk a zdravý vzhled.