Chloupky na obličeji odstraníte i bez návštěvy kosmetičky díky přírodním metodám

Mnoho žen intenzivně pečuje o svůj vzhled, odstraňují chloupky, a aby byly skutečně krásné, investují mnoho peněz do kosmetických ošetření. Jedním z problémů, které některé dámy houževnatě řeší, jsou jemné chloupky na obličeji, zvlášť pod nosem. Vlivem hormonů mohou být někdy až příliš viditelné.

Proto se jich ženy chtějí nejlépe natrvalo zbavit. K tomu jim může dopomoct laser, nebo vosk, tyto metody jsou ale často nákladnější, než by si přály. Existují však metody, které jsou čistě přírodní a mohou pomoci chloupky zneviditelnit, nebo odstranit.

Přírodní přípravek na jemné obličejové chloupky

Tento téměř ekonomicky nenákladný přípravek na odstranění chloupků připravíte z:

  • medu
  • ovsa
  • citronové šťávy

Tyto tři složky vynikají vysokým obsahem antioxidantů, vitamínů, minerálů a pokožce na obličeji velice prospějí. Oves totiž pomáhá regulovat pH pokožky a bojuje proti jejímu vysušení. Také působí jako jemný peeling a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Citron zase chloupky i pleť zesvětlí, hloubkově pročistí a pomáhá zastavit růst ochlupení na pleti. Med zase obsahuje mnoho antioxidantů, vitamínů a zcela přirozeně pokožku na obličeji zvláční.

Jak směs na chloupky připravit

K zhotovení přírodní směsi na obličejové chloupky potřebujete: 2 velké lžíce včelího medu, 2 velké lžíce citronové šťávy, jednu lžíci organických ovesných vloček. Všechny výše uvedené ingredience smíchejte a vytvořte hustou pastu. Naneste na inkriminované chloupky a jemně vmasírujte, jako peeling.

Masáž pleti provádějte proti směru růstu chloupků. Nechte chvíli směs působit, a nakonec opláchněte teplou vodou a obličej namažte zvláčňujícím krémem. Tento prostředek aplikujte na chloupky alespoň třikrát za týden.

Výsledky po týdnu

Výsledný efekt zaznamená každá žena v odlišném časovém horizontu. Záleží totiž na typu pleti. Většina žen ale zaznamená výraznější efekt po týdnu až dvou. Pakliže ani po čtrnácti dnech nezaznamenáte žádnou změnu, pokračujte v aplikaci směsi dál.

Protože se jedná o čistě přírodní produkt, je nutné mít větší trpělivost než u kupovaných prostředků prodávaných v drogeriích. Výhodou této metody je její prospěšnost vůči pokožce. U kupovaných přípravků může docházet k alergickým reakcím na pokožce.

Pečujte o pleť, nejen o chloupky

Vaši pozornost si jistě zaslouží celá pleť, nejen místo pod nosem s chloupky. Abyste si zachovali stále mladistvý vzhled, je nutné pravidelně celý obličej omývat, čistit a krémovat. K omývání lze použít speciální tonizační vody, nebo také čistou kohoutkovou vodu, k čistění pak slouží různé čistící emulze, odličovací vody, nebo oleje.

Vždy vybírejte přípravky podle typu vaší pleti. Například olejové báze nejsou vůbec vhodné pro ženy s mastnou pletí. Po vyčistění je nutné pleť také hydratovat kvalitními krémy. Když se o svou pleť budete náležitě starat, budete stále krásná i ve zralém věku.

Fotografie: Freepik, Pixabay