Tajemství krásy japonských žen prozrazeno. Po mladistvém vzhledu již nemusíte pouze toužit, stačí obětovat 5 minut denně

Fotografie: Depositphotos

Odhalte tajemství „věčného“ mládí, k němuž vám stačí pouze 5 minut cvičení denně. S pomocí několika cviků vám vaše okolí bude hádat věk o několik let nižší.

Po dokonalém a mladistvém vzhledu touží ženy i muži téměř bez výjimek. Pokud jste se připojili k zástupu těch, kterým na jejich vizáži opravdu záleží, vyzkoušejte následující japonskou cvičební metodu. S její pomocí zabráníte stárnutí pleti, aniž byste museli investovat do drahé kosmetiky či plastických operací. Cviky vám zaberou pouhých pět minut času denně a jejich výsledky jsou až zázračné – vypnou vrásky a pozvednou pokleslé partie.

Pozvednutí povislé pokožky snadno a rychle

Představovaná japonská technika cvičení pomáhá navrátit ochablé pokožce obličeje její ztracenou pevnost a pružnost. Celý proces je založen na kombinaci obličejových cviků a lokálních masáží, které zvládnete provádět i vy sami. Bonusem je přitom její délka – pro dosažení optimálních výsledků totiž stačí pouhých pět minut těchto cvičení denně. Rozhodnete-li se tuto metodu vyzkoušet, výsledky by se měly dostavit v průměru do měsíce (rychlost záleží na výchozím stavu vaší pokožky).

Fotografie: Freepik

Tváře a krk zpevníte jednoduchými cviky

Pokud vás trápí povislá kůže v oblasti tváří, jistě využijete následující cvik. Pro jeho správné provedení se postavte před zrcadlo a uvolněte se. Nyní přiložte palce svých rukou na obě boční strany nosu (v místě nosních dírek) a lehce na tuto oblast po dobu 5 vteřin tlačte.

Po uplynutí potřebného času plynule přejeďte palci směrem do středu tváří a opět na pět vteřin místo stlačte. Následně palci přejeďte až k uším. V průběhu celého cviku byste měli vytvářet na tváře jemný tlak a tak je napínat.

Fotografie: Freepik

Celou masáž tváří opakujte třikrát. Dosáhnete tím stimulace krevního oběhu, což pomůže zlepšit pružnost pokožky v oblasti tváří.

Je-li vaším problémem ochablý krk, využijte k nápravě toho stavu svůj jazyk. Jeho pravidelným procvičováním zabráníte ochabování této oblasti i tvorbě nevzhledné tzv. druhé brady.

Fotografie: Freepik

Následující cvik provádějte s otevřenou pusou. Jazykem kružte v ústech, a to tak, že přejíždějte po horních i dolních zubech. Cvik provádějte 30krát ve směru hodinových ručiček a 30krát opačně. Mezi změnami směru si nechte asi 15vteřinovou prodlevu. Po celé sérii byste měli zaznamenat lehké pnutí v oblasti krku – to značí, že jste začali úspěšně zapojovat krční svaly, které se tímto posilují.

Nepodceňujte procvičování hrany obličeje

Možná vás to překvapí, ale pro dosažení co nejlepších výsledků je nutné, abyste pravidelně stimulovali i hranu svého obličeje. I pro tento cvik je vhodné, abyste se postavili před zrcadlo. Optimální stimulace hrany vašeho obličeje docílíte jakýmsi štípáním – mezi palec a ukazováček uchopte kůži na hraně čelisti a mírně ji pětkrát sevřete. Postupujte od uší k bradě, přičemž celou sérii opakujte v pěti cyklech bez přestávek.

Zdroj: Savvy Tokyo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]