Tajemství číslo jedna krásy japonských žen odhaleno. Vypadejte stále mladě i v pokročilém věku

Fotografie: Freepik

Většina žen přemýšlí nad tím, jak vypadají a po jakou dobu zůstanou tak krásné. Pokud použijete stejné metody jako Japonky, svůj mladistvý a svěží vzhled si udržíte.

Krása a vzhled sice nejsou vším, ale snad žádná žena nikdy nechtěla být nepěkná. Naopak drtivá většina žen se snaží vypadat hezky a udržovat si po nejdelší možnou dobu mladý vzhled. Toho můžete docílit podstupováním nákladných procedur nebo nákupem a aplikací drahých pleťových krémů či jiných přípravků. Dívky v Japonsku si však přirozeně krásný vzhled udržují již od nepaměti i bez těchto mastiček.

Fotografie: Unsplash

Pijte hodně zeleného čaje

Jestli je Japonsko něčím proslulé, je to mimo jejich specifickou kinematografii především popíjení čaje. Většinu zelených lístků z nízkých keříků čajovníku, které se zde vypěstují, vypijí sami Japonci. Je to však právě tato rostlina a látky v ní obsažené, co stojí za krásným vzhledem tamních dívek. V čajových lístcích je obsaženo množství antioxidantů, jimiž pročistíte své tělo a zbavíte je škodlivých látek.

Fotografie: Unsplash

Mimo to však obsahují i další prvky, které obohatí váš organismus o spoustu zdravých látek. Jimi se dokážou obalit naše buňky, čímž předchází stárnutí, jsou efektivněji vyživovány, a vaše pleť tak nejen že bude vypadat mladší, ale dokonce nebude stárnout. Jiné látky navíc stahují otevřené póry, revitalizují znavenou pokožku a regulují produkci maziv. Zlepšení tak zaznamenáte i na jiných oblastech těla, ne jen na obličeji.

Večer obličej opláchněte rýžovou vodou

Některé ženy si pro čištění pleti vybírají nejlepší micelární vody, přitom vám stačí použít starý trik japonských dívek. Kromě zeleného čaje mají obyvatelé východních asijských ostrovů také velmi rádi rýži, jejíž pěstování je jednoduché a cena nízká. Samotná zrna však nejsou to jediné, co z této plodiny dokážou Japonky využít. Na odstranění make-upu a čištění pleti jsou dívky schopny zpracovat i rýžovou vodu.

Fotografie: Unsplash

Stačí vzít půl sklenice rýžových zrn, zalít je 2 sklenicemi čisté studené vody a nechat půl hodiny namáčet. Po této době už zbývá jen přecedit vodu a nalít ji bez rýže do uzavíratelné sklenice. Tuto tekutinu následně používáte stejně jako micelární vodu, tedy dostatečně navlhčíte tampón extraktem a umyjete si obličej. Látky obsažené v rýži omladí vaši pokožku, vyčistí póry a revitalizují pleť.

Za zvážení stojí i omlazující masáže obličeje

Velmi oblíbenou a často používanou metodou japonských dívek na udržení krásné a hebké pleti je pravidelná masáž. Ta spočívá především v krouživém pohybu prsty po obličeji při vyvíjení slabšího tlaku na pokožku. Takto stimulujete buňky na kůži vašeho obličeje, celou tvář více prokrvíte a zajistíte tak, že vaše pleť nebude stárnout tak rychle. Masírovat byste měli především oblast okolo očí, úst a tam, kde se nejčastěji tvoří vrásky.

Zdroj: Savvytokyo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]