Barvy vlasů, které zbytečně přidávají roky navíc zralým dámám. Obloukem se jim vyhněte

Fotografie: Depositphotos

Správný účes nebo barva dokáže zázraky. Vizuálně omlazuje a rozjasňuje. Bohužel to funguje i opačně. Špatná barva vlasů může způsobit, že budete vypadat o deset let starší.

Správný účes je ten, který vám dodá dobrý pocit. Nikdo vám samozřejmě nemá právo říkat, jak byste měli vypadat, ale někdy je lepší řídit se osvědčenými pravidly, která vám pomohou cítit se a vypadat co nejlépe. Některé barvy vlasů bohužel mohou způsobit, že budete vypadat starší a zranitelnější. Nejčastější chyby, kterých se ženy dopouštějí, jsou, že zralé ženy chtějí vypadat příliš mladě nebo že se mladé dívky snaží vypadat starší. To jsou barvy vlasů, kterým by se měly vyhnout ženy každého věku.

Křiklavě barevné

Chybou, které se ženy dopouštějí při barvení vlasů, je také to, že podléhají módě nebo se snaží vypadat mladší. Každá žena si samozřejmě dělá, co chce, a vybírá si odstín, ve kterém se cítí dobře. Zralé ženy by se však měly držet dál od trendů, jako jsou růžové vlasy. Díky růžové barvě vlasů budete vypadat ještě starší, nikoli mladší.

Fotografie: Depositphotos

Jednolitá černá

Pokud jste si na obličeji všimli prvních známek stárnutí, nebarvěte si vlasy na jednotnou uhlově černou barvu. Černá zostřuje vrásky a zviditelní případné nepříznivé změny. Zvažte přidání světlejších odlesků hnědé nebo změnu na světlejší odstín, jako je čokoláda. Pamatujte také, že přirozené vlasy nejsou nikdy dokonale jednotné barvy. Odlesky a prameny dodávají jemnost a přirozenost.

Platinová blond

Hitchcockova éra skončila a platinová blond už dávno vyšla z módy. V určitém věku je vhodné se této barvě vyhnout, protože velmi světlé vlasy nejenže nejsou v módě, ale mohou také vypadat šedě. Je lepší zvolit o něco tmavší zlaté odstíny a místo jednolité barvy zvolit přirozenější baleyage.

Fotografie: Freepik

Červené odstíny

Během maskování šedin, ale i při běžném domácím i profesionálním barvení může dojít k další velké chybě. V 90. letech byly velmi populární červené odstíny vlasů. Nosilo je mnoho lidí: mladé dívky i staré dámy. A jaký byl výsledek? Červená zvýrazní vrásky v obličeji i stařecké skvrny. Proto raději volte odstíny, které se příliš neliší od vaší přirozené barvy vlasů. Pokud však chcete experimentovat, dejte před obyčejnou technikou barvení přednost stylovému ombré nebo podobným novým metodám, které vypadají přirozeně.

Zdroj: Prevention