Léto je obdobím, kdy mohou vlasy nejvíce vypadávat. Věnujte jim proto speciální péči

Každé roční období přináší své požadavky na rozdílnou péči o pokožku i vlasy. Během léta jsou vlasy vystaveny nejen slunečnímu záření, ale i slané vodě v moři, chlorované v bazénu a celkově dostávají zabrat.

Právě proto je léto obdobím, kdy vlasy mohou nejen více padat, ale lámou se, třepí konečky a celkově mohou být mdlé a nevzhledné. Dopřejte tedy svým kadeřím potřebnou péči, aby byly zdravé, lesklé, krásné, vitální. Stačí dodržovat jen pár jednoduchých zásad.

Pravidelná návštěva kadeřnice

Ani během léta nezapomínejte pravidelně navštěvovat svou kadeřnici za účelem ostříhání konečků. Případně zvolte odlehčený letní střih, který vlasům prospěje. To záleží, jak jsou na tom vaše vlasy s kvalitou. Zkušený odborník nejlépe poradí, co by jim svědčilo.

Vlasová maska a šampón

Nezapomínejte pravidelně vlasům dodávat hydrataci a výživu, kterou během léta rychle ztrácí. Můžete jim připravit domácí medovo-žloutkovou kúru, olejové zábaly, ale i kupované kvalitní vlasové výrobky. Tato hloubková péče se vyplatí. Sluníčko totiž vlasy vysušuje a působí na ně tak, jako byste se nechali čerstvě odbarvit.

Neméně důležitá je i volba šampónu. Ten by měl mít dobré mycí schopnosti, aby vlasy zbavil buď soli z moře nebo chlóru z bazénu. Rovněž je dobré volit takový, který obsahuje výživné látky.

Omezte fén a vlasovou žehličku

Pokud to je jen trochu možné, omezte úpravu vlasů těmito pomocníky, kteří vlasy ještě více vysušují a poškozují. Zvolte raději trendy letní účesy, kde není nutné fén či žehličku používat.

Fotografie: Pixabay

Chraňte vlasy před sluncem

Mimo trendy letního účesu, můžete také používat trendy letní doplňky, jako jsou šátky, kloboučky, kšiltovky. Chráníte sebe před úpalem, ale i vaše vlasy před zbytečným vysušením.

Ochranné letní přípravky na vlasy

Tak, jako existují krémy s ochrannými faktory, které chrání vaši pokožku, existují i přípravky, které chrání vaše vlasy. Ochranné přípravky se buď vetřou do vlasů nebo se aplikují ve spreji. Než vyrazíte ven, nezapomeňte aplikovat nejen krém na pokožku, ale i ochranný přípravek na vlasy.

Než vlasy namočíte v moři či bazénu, osprchujte je

Když si nejdříve namočíte vlasy pod sprchou, nenasáknou vaše vlasy tolik slané vody nebo chlóru. Pokud se v místech, kde se zrovna vyskytujete nenachází sprchy, mějte po ruce nádobku s rozprašovačem a čistou vodou nebo kondicionérem ve spreji.

Fotografie: Pixabay