Praktické tipy, jak co nejlépe pečovat o vlasy a podpořit jejich růst

Vlasy jsou pro ženy velmi důležité. Jsou vyjádřením ženskosti a dodávají sebevědomí. Proto je potřeba o ně i adekvátně pečovat. Máme pro vás několik efektivních rad, díky kterým bude vaše kštice opět neodolatelná.

Jak rychle vlasy rostou?

Z fyziologického hlediska vlasy každý měsíc povyrostou zhruba o jeden a půl centimetru. Což je v přepočtu asi 0,35 mm za jeden den. Co se týká ročního období a vlivu na růst vlasu, lépe z toho vychází léto. V teplých měsících totiž hříva bují rychleji.

Všeobecně ale nelze očekávat zázraky v podobě dlouhé kštice během několika málo týdnů. Některé dámy si v tomto ohledu ale poradily. Dochází na umělé prodlužování hřívy pravými pramínky. Pokud jste však trpělivá, můžete své vlasy stimulovat k růstu sama těmito přírodními prostředky.

Metody pro stimulaci růstu kštice

Příroda dovede v mnoha ohledech zázraky, a to platí i co se týče péče o vlasy. Pakliže chcete urychlit jejich růst, zaměřte se na tyto produkty:

  • Aloe Vera: masku na vlasy připravíte tak, že z několika listů rostliny vytlačíte šťávu. Tu vmasírujete ke kořínkům. Aloe Vera podpoří prokrvování pokožky hlavy, proto bude kštice lépe stimulovaná k růstu. Nechte šťávu působit ideálně přes noc, minimálně však dvě hodiny. Poté kštici umyjte obvyklým způsobem.
Fotografie: Pixabay
  • Jablečný ocet: je skvělým přírodním produktem pro zdravější a krásnější vlasy. Použijte jej na oplach hřívy po umytí šamponem místo kondicionéru. Pak omyjte teplou vodou.

 

Fotografie: Pixabay
  • Vaječný bílek: ozdravnou masku, která podpoří vlasové folikuly si připravíte z dvou vyšlehaných vaječných bílků. Pak směs na nesete na vlasy, překryjte ručníkem a necháte působit 40 minut. Na závěr pouze smyjete klasicky šamponem a teplou vodou.
  • Hořčičný prášek: přírodní směs na hřívu si zhotovíte z dvou lžic hořčičného prášku, dvou lžic horké vody, jednoho vaječného žloutku, dvou lžic lopuchového oleje a dvou lžiček cukru. Hmotu naneste na kštici, zabalte do plastové sáčku a nechte působit alespoň hodinu. Nakonec omyjte standardním stylem.
  • Koňak a vejce: tato kombinace zní poněkud zvláštně, avšak je také velice prospěšná pro hřívu. Smíchejte sklenici koňaku s několika vajíčky, přidejte trošku olivového oleje a masku naneste ke kořínkům vlasů i na jejich celý povrch. Doba působení je jedna hodina. Na závěr kštici umyjte šamponem a vodou.
Fotografie: Pixabay

Pomůže i voňavá skořice a aromatický citron

V neposlední řadě se můžete zaměřit i na voňavou skořici, která je oblíbená spíš v gastronomii. Nejen, že je skvělá v sladkých koláčích, ale prospěje i vašim vlasům. V misce si smíchejte dvě čajové lžičky mleté skořice se čtyřmi lžičkami kosmetického modrého jílu (k dostání v drogériích). Směs následně aplikujte na hřívu po celé délce a nechte působit asi 30 minut. Nakonec důkladně opláchněte teplou vodou.

A na závěr je možné vyzkoušet i přírodní sílu citronu. Vymačkejte si do plastové misky šťávu z celého citronu a promíchejte jej s jednou lžičkou lopuchového oleje a vaječným žloutkem. Také roztok zakápněte trochou cibulové šťávy a naneste na hodinu po celé délce hřívy. Pak opláchněte a máte hotovo.

Úvodní Fotografie: Lina

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]