Ušetřete peníze díky efektivní domácí pedikúře. Postupujte krok za krokem

Fotografie: Pixabay

Mít upravené, hezké nehty na nohou a celkově pěstěné nohy je žádoucí nejen během léta. Nikdy člověk nemůže vědět, kdy se musí zout, svléknout ponožky a ukázat své nohy okolnímu světu. Nehledě na ten dobrý pocit ze sebe sama.

Profesionální manikúra a pedikúra, to je jiné kafe. Ale ne každý může pravidelně navštěvovat kosmetická studia. Dnes je naštěstí možné pěstovat a hýčkat ruce i nohy z pohodlí domova, díky dostupnosti všemožných kosmetických potřeb a pomůcek. Jak na pedikúru z domova si prozradíme v dnešním příspěvku.

Příprava

Rozhodněte se, zda budete provádět suchou nebo mokrou pedikúru. Pokud suchou, očistěte si nohy a suché je vydrhněte pomocí pemzy. Teprve pak přijde na řadu koupel nohou a další kroky. Jestliže dáváte přednost mokré pedikúře, připravte si lázeň pro nohy.

Nejdříve je nutné připravit nohy včetně nehtů k pedikúře. Odlakujte si tedy nehty, pokud je máte nalakované. Připravte si lázeň pro nohy. Taková koupel je nejen příjemná, ale změkčí a připraví pokožku. Nohy po 10 až 15 minutách vydrhněte pemzou a zjemněte ještě pomocí peelingu, nezapomeňte také na oblast mezi prsty. Nakonec nohy důkladně umyjte čistou vodou. Nohy důkladně vysušte ručníkem, aby byly čisté a suché.

Úprava nehtů poprvé

Naneste na okolí nehtů olejíček, který má za úkol zjemnit kůži. Poté kůžičku pomocí pomerančového dřívka zatlačte/upravte. Hrubou kůži opatrně odstřihněte. Nehty zkraťte pomocí kleštiček a začistěte pilníkem.

Maska na nohy

Pokud se opravdu chcete hýčkat a dopřát svým nohám komfort, proveďte nyní zábal na nohy. Masky na nohy lze koupit i s obalem, do kterých nohy zabalíte. Nebo použijte něco z domácí výroby a nohy obalte igelitem, nechte masku 15 až 20 minut působit. Nakonec nezapomeňte na masáž. Pokud masku používat nebudete, vetřete do pokožky hydratační krém. Než přistoupíte k lakování nehtů, nechte krém pořádně vsáknout.

Úprava nehtů na závěr

Očistěte nehty pomocí vatového tamponu a teplé vody nebo odlakovače, aby se setřela případná mastnota. Naneste podkladový lak a poté základní lak. Po uschnutí buď aplikujte ještě jednu vrstvu základního laku nebo použijte průhledný lak, který zajistí, že lak na nehtech vydrží.

Pokud se rozhodnete nepoužívat lak, vyleštěte nehty pomocí leštičky, vypadají tak mnohem pěkněji. Nehet můžete podkreslit bílou tužkou na nehty. Opakujte domácí pedikúru jednou za dva týdny. Upravené nehty a nohy jsou vizitkou každé ženy.

Fotografie: Pixabay